Skóra wokół oczu - fakty i mity

Aby właściwie zadbać o skórę wokół oczu, musisz poznać jej budowę. Dziś rozwiewamy wszystkie wątpliwości, które pojawiają się w tym temacie. Przyswojenie tej wiedzy, pozwoli ci utrzymać tę szczególnie narażoną na uszkodzenia okolicę, w jak najlepszej kondycji.

Krem do twarzy można stosować pod oczami - fałsz
 
Skóra wokół oczu jest cieńsza niż na reszcie twarzy (jej grubość wynosi zaledwie pół milimetra), dlatego też wymaga specjalnej pielęgnacji o lżejszej formule. Nie wszystkie składniki aktywne zawarte w kremach do twarzy nadają się na okolicę oczu, bo mogą ją podrażnić.

Dobre kosmetyki potrafią zdziałać cuda, ale trzeba ich używać regularnie, najlepiej rano i wieczorem. Skuteczne formuły mogą być naturalne i wegańskie! Krem Alkmie, NATURE IS BETTER został zaprojektowany tak, aby dbać nie tylko o skórę pod oczami, ale o całą jego okolicę 360°. W jaki sposób? Nakładamy go na dolną powiekę, okolice kurzych łapek i, często niestety pomijaną, górną powiekę. Krem nakładamy punktami i wklepujemy delikatnie, wykonując okrężne ruchy. Zawarty w składzie „roślinny silikon” wygładza, lecz nie obciąża skóry. Dzięki jego zawartości krem stanowi doskonałą bazę pod makijaż. Efekty? Poprawa jędrności skóry, zredukowane zmarszczki, zmniejszenie worków pod oczami.

 

Osoby szczupłe mogą mieć więcej zmarszczek - prawda
 
W okolicy oka występuje znikoma ilość tkanki tłuszczowej. Osoby szczupłe mają jej mniej niż osoby o pełniejszych kształtach, dlatego ta okolica szybciej się starzeje. 

Żadna pielęgnacja nie pomoże na cienie i worki pod oczami - fałsz
 
Zastoje limfatyczne przyczyniają się do powstawania opuchnięć w okolicy oka. Prowadzą do rozciągania się skóry i powstawania tzw. worków pod oczami. Jak z nimi walczyć? Pomogą systematyczne masaże drenujące wspomagają pielęgnację skóry pod oczami narażonej na powstanie cieni i worków. Masaże takie można wykonywać, np. rollerem.
 
Skóra pod oczami szybciej się wysusza - prawda
 
W okolicy oczu mamy mniej gruczołów łojowych, dlatego skóra nie jest w stanie samodzielnie regulować poziomu nawilżenia. W konsekwencji szybciej się odwadnia, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. 

5 kroków do właściwej pielęgnacji okolicy oczu 

Stosowanie tych pięciu prostych zasad, umożliwi zachowanie skóry pod oczami w jak najlepszej kondycji przez długi czas.

1. Pielęgnację okolicy oczu zacznij zanim zauważysz pierwsze zmarszczki

Krem pod oczy włącz do swojej rutyny pielęgnacyjnej już w okolicach 20 roku życia. Twoja skóra będzie Ci wdzięczna, a zmarszczki mimiczne nie pojawią się na niej zbyt szybko. 

2. Wybieraj produkty dedykowane do pielęgnacji okolicy oka

Pamiętaj - kremy do twarzy mają składniki nieodpowiednie dla okolicy oczu. 

3. Nakładaj krem na okolice oczu rano i wieczorem

Systematyczność- to podstawa w walce o najlepsze efekty! 

4. Wspieraj pielęgnację okolicy oczu masażem

W ten sposób pozbędziesz się zastojów limfatycznych i opuchnięć. Dodatkowo możesz użyć również rollera albo zimnych łyżeczek do herbaty. 

5. Nie pocieraj oczu płatkami kosmetycznymi 

Pocieranie wacikami powoduje szybsze pojawianie się zmarszczek. Możesz też używać tych samych produktów do mycia twarzy i oczu, aplikując je za pomocą dłoni. Delikatna pianka do mycia twarzy Alkmie, Foa-m my god! nie podrażnia okolicy oczu, a świetnie zmywa nie tylko make-up, ale i pyły środowiskowe, odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry. 

„Be brave, be creative" - nie bój się spełniać marzeń z marką Alkmie

Kosmetyki Alkmie to nie tylko najlepsze formuły czerpiące z natury. Zespół marki tworzą kobiety. Współzałożycielka Alkmie Justyna Żukowska-Bodnar tworzy receptury produktów. Specjalistki marki Alkmie dbają o oryginalne nazwy, rzetelne opisy i niepowtarzalny design. Do gościnnych projektów zapraszane są artystki: rysowniczki, ilustratorki i tatutorki. Teraz marka Alkmie chce pomóc innym kreatywnym kobietom rozwijać skrzydła i spełniać swoje marzenia.

Każdy produkt to indywidualny projekt tworzony z pasją. Dlatego Alkmie poprzez akcję „Be brave, be creative” chce wspierać i promować kobiety, dla których tworzenie jest równie ważne oraz inspirować te, które jeszcze nie odważyły się na realizację marzeń.

Branża nie ma znaczenia. Do akcji mogą zgłaszać się wszystkie kreatywne kobiety. Również Ty możesz zgłosić swoją ulubioną twórczynię. Warunkiem jest, by produkt, który tworzy był oryginalny oraz by marka była na początku drogi biznesowej.

Zgłoszenia można wysyłać mailem na bebrave@alkmie.com lub zgłaszać w wiadomości prywatnej na mediach społecznościowych marki.