Powróć myślami do 14 czerwca. Czy pamiętasz, co się wtedy wydarzyło? Zbliżająca się pełnia będzie dopełnieniem historii rozpoczętej kilka miesięcy temu. Przed nami trzeci i ostatni Superksiężyc roku 2022. Ta sierpniowa faza to Księżyc Zbożowy w kalendarzu rolników, rozpoczynający owocny sezon żniw. Dotarcie do tego punktu naszej duchowej podróży przyniesie poczucie kulminacji lub zamknięcia. Może się to wiązać z podjęciem bardzo ważnej życiowej decyzji. W sierpniu Słońcu przyświeca Lew, a nad Księżycem panuje Wodnik. Połączenie ich stanowczej, buntowniczej energii ułatwi pierwsze kroki ku zmianom na lepsze. Oba te znaki mają siłę przebicia, są niezależne i pragną wolności. 

Pełnia w Wodniku 11 sierpnia będzie decydującym wydarzeniem w astrologii. Luna znajdzie się najbliżej Ziemi, prezentując się nam jako wielki "Superksiężyc". 

Pełnia w Wodniku będzie czasem wyzwolenia

Zadaniem pełni księżyca jest zwrócenie uwagi na rzecz lub osobę, od której powinniśmy się uwolnić. W tej fazie puszczamy to, co już nam nie służy. Zwalniamy miejsce na nowe doświadczenia. Wyswabadzając się z kajdanów przeszłości, poruszamy do przodu swoją ewolucję. Sierpniowa pełnia księżyca pada w znaku Wodnika, symbolizowanym przez "nosiciela wody". Wodnik reprezentuje uzdrowienie i transformację. W astrologii woda odzwierciedla emocje. Wodnik wylewa ją ze swojego naczynia z powrotem do ziemi, aby przekształcić negatywne uczucia w żyzny grunt dla nasion intencji. Wodnikiem rządzi również żywioł powietrza, który wpuszcza do życia powiew świeżości. 

Aspekt Saturna z Uranem skomplikuje życie

Pełnia w Wodniku będzie czasem, gdy Saturn stanie się bardzo aktywny. Planeta Karmy zmusi nas do wzięcia odpowiedzialności za nasze decyzje. Upewni się, że działamy w zgodzie z naszym wyższym "ja". Jeśli coś, co teraz robisz, jest na przekór twojej duszy lub unikasz podjęcia ważnych działań, ów pełnia wprowadzi tę informację do twojej świadomości. Lekcje Saturna zwykle są trudne, lecz zawsze promują nasz wewnętrzny rozwój. Dzięki niemu ponownie przejmiemy kontrolę nad sterem własnego życia. 

Surowy Saturn wywoła karmiczne sytuacje, abyśmy odrobili swoją zaległą lekcję. 

Sierpniowa pełnia księżyca jest również ściśle związana z koniunkcją Węzła Północnego Urana. Z tą energią pracujemy przez cały miesiąc. Spodziewajmy się wstrząsów oraz przełomowych wydarzeń. Ta intensywność będzie odczuwalna bardziej na poziomie globalnym niż osobistym. Może aktywować problemy związane z rolnictwem, zasobami Ziemi i finansami. Koniunkcja Węzła Północnego Urana będzie ujawniać informacje, które pomogą dokonać trwałych, długoterminowych zmian. Połączenie energii Saturna i Urana sprawi też, że poczujemy się przewrażliwieni. Możemy nawet mieć w sobie blokadę przed poddaniem się zachodzącym zmianom. Księżyc wzmocni wszystkie emocje, zaprowadzając chwilowy chaos. 

Co zrobić w pełni księżyca w Wodniku?

Pod wpływem Wodnika każda sprawa wydaje się niezwykle osobista. Bez względu na to, jak bardzo postaramy się zachować neutralność, możemy zacząć brać wszystko do siebie. W tej pełni należy zadać sobie trzy ważne pytania: 

  1. W jaki sposób możemy pomóc swojej społeczności?
  2. Jak połączyć nasze własne cele z czynieniem dobra dla innych?
  3. Co zrobić, żeby samemu wprowadzić zmianę istotną dla świata?

Jako jednostki powinniśmy przyjrzeć się naszemu wpływowi na kolektyw. Bardzo często w fazie pełni księżyca wszystko, co było dla nas nieświadome, wychodzi na jaw i staje się klarowne. Pozwól energii tej lunacji rzucić światło na różne sposoby objęcia przywództwa w jakiejś słusznej sprawie. Niech interes, który mocno do ciebie przemawia, będzie tym, czemu zdecydujesz się poświęcić.

Pełnia księżyca w Wodniku pomoże nam wczuć się w naszą indywidualność. Doda siły i odwagi tym, którzy do tej pory ukrywali swoją prawdę.

Wodnikowe "trzecie oko" umożliwia spoglądanie daleko wprzód, by przypomnieć nam drogę, którą mamy podążać. Dziwaczny duet Wodnika i Lwa podaruje nam kosmiczne sytuacje, które odbiegają od przyjętych norm. Daj się ponieść tej energii. Buntuj się kreatywnie. Możesz mieć pewność, że wyjdzie z tego nieprzewidywalne, lecz szczęśliwe zakończenie. 

Horoskopy na sierpień 2022: