Tego się nie spodziewaliśmy, ale to świetna wiadomość! Netflix ogłosił nowy polski serial oryginalny zatytułowany "Otwórz oczy". Platforma właśnie udostępniła pierwsze informacje o premierowym tytule. 

"Otwórz oczy" na Netflix: o czym będzie ten polski serial?

"Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku, w którym traci rodzinę. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje" - możemy przeczytać w informacji prasowej udostępnionej przez Netflix. 

Scenariusz oparto na podstawie powieści "Druga szansa", autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk.

"Otwórz oczy" - nowy polski serial dla Netflix

"Otwórz oczy" na Netflix: twórcy i obsada

Nowy polski serial dla Netflix będzie składał się z 6. odcinków wyreżyserowanych przez Annę Jadowską i Adriana Panka. Główną rolę otrzymała debiutantka, Maria Wawreniuk, a na planie partnerował jej Ignacy Liss.

"„Otwórz oczy” to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu" - powiedziała Anna Jadowska.

"Otwórz oczy" na Netflix: premiera polskiego serialu

Gdy dotarły pierwsze informacje o serialu "Otwórz oczy" początkowo nie podano daty premiery. Wraz z promocją teasera ogłoszono, że polski serial trafi na Netflix 25 sierpnia!

"Otwórz oczy": teaser polskiej produkcji na Netflix