Oscary 2022: polska aktorka na czerwonym dywanie

Na słynnym oscarowym red carpet pojawiają się już pierwsze gwiazdy, które przybyły na 94. ceremonię wręczenia Nagród Akademii Filmowej. Wśród nich jest już też polska aktorka Anna Dzieduszycka, która odegrała główną rolę w nominowanym do Oscara 2022 filmu "Sukienka". Wystąpiła ona w Hollywood razem z reżyserem Tadeuszem Łysiakiem - to właśnie jego obraz walczy o główną nagrodę w kategorii "najlepszy film krótkometrażowy". 

Kilka dni temu polskie media obiegła informacja o tym, w jakiej kreacji na Oscarach wystąpi odtwórczyni głównej roli w "Sukience". Specjalnie na tę okazję suknię zaprojektował jej sam Tomasz Ossoliński. W połowie marca na facebookowym fanpage'u filmu pojawiły się już zdjęcia, na których można zobaczyć, jak słynny projektant pobiera wymiary od Dzieduszyckiej, by wykonać przedstawiony jej wcześniej pomysł kreacji (finalny efekt, jak można się domyślić, będzie powoli odsłaniany w social mediach). "Aktorka w wywiadach wielokrotnie wspominała, jak trudno jest osobom niskorosłym znaleźć odpowiednią garderobę. To właśnie jej doświadczenia były inspiracją dla Tadeusza Łysiaka przy tworzeniu scenariusza do 'Sukienki'" czytamy wówczas w informacji prasowej.

Oscary 2022: Polacy z nominacjami do statuetki!>>

Projektant, który w 2014 roku ubrał na galę oscarową Pawła Pawlikowskiego (reżyser odbierał Oscara za "Idę"), tym razem odpowiadał za kreację kobiecą. Dla Anny Dzieduszyckiej stworzył lejącą plisowaną suknię z półprzezroczystej organzy w pięknym szmaragdowym kolorze, którą charakteryzują delikatnie nadmuchane rękawy, wiązanie w talii oraz dwa delikatne strusie pióra na dekolcie. Polska aktorka dobrała do niej makijaż i fryzurę w stylu old Hollywood: czerwone usta i paznokcie oraz czarną kreskę na oku, a także klasyczne fale.

Oscary 2022: najbardziej spektakularne trendy z czerwonego dywanu, które wiosną będą nosić wszyscy>>

Zobaczcie zdjęcia z czerwonego dywanu Oscarów 2022: Anna Dzieduszycka zachwyca! 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.