Jakie pary zabłysnęły podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów? I na jakie stylizacje postawiły? Nie obyło się bez zaskoczeń i uroczych gestów. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się dzisiaj szczególnie dwa duety aktorskie, które walczą o złote statuetki. O kim mowa?

Oscary 2022: nominowane pary na czerwonym dywanie

Ten wieczór należy dziś do dwóch aktorskich par. Javier Bardem oraz Penelope Cruz, a także Kirsten Dunst i Jesse Plemons to duety, które walczą dziś o statuetki oscarowe. Hiszpańska aktorka została doceniona za rolę pierwszoplanową w filmie "Matki równoległe" w reżyserii Pedro Almodovara. Natomiast jej mąż, Javier Bardem, ma szansę na Oscara za udział w "Being the Ricardos" od Amazon Prime.

Ta sama sytuacja pojawiła się w kategoriach dla aktorów drugoplanowych, w których nominowani są Kirsten Dunst i Jesse Plemons. Co ciekawe, para została wyróżniona za rolę w tej samej produkcji, czyli "Psie pazury".

Oscary 2022: jakie jeszcze pary pojawiły się na czerwonym dywanie?

Swoje wielkie momenty podczas tegorocznych Oscarów miało kilka aktorskich par. Na ten moment na czerwonym dywanie mogliśmy podziwiać Benedicta Cumberbatcha ze swoją małżonką Sophie Hunter. Brytyjczyk walczy dziś o nagrodę za rolę pierwszoplanową w filmie "Psie pazury" Na gali pojawiły się również aktorki nominowane w tej samej kategorii. Kirsten Stewart zabrała ze sobą swoją partnerkę, Dylan Meyer. O tę samą nagrodę walczą również Nicole Kidman, Olivia Colman oraz Jessica Chastain, którym towarzyszyli dziś ich mężowie.

Nie obyło się też bez zaskoczeń. Jednym z nich był Bradley Cooper, który na 94. ceremonię rozdania najważniejszych nagród filmowych przyszedł ze swoją...mamą! 

Więcej gwiazdorskich par, które możemy podziwiać na dzisiejszej gali, znajdziecie w naszej galerii zdjęć.

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.