Gładka obcisła góra w czerni i długi pierzasty dół w bieli - tak wyglądała kreacja Laury Dern, w której aktorka pojawiła się na czerwonym dywanie i prowadziła oscarową galę. Jej wybór padł na projekt Oscar de la Renta. Dość oryginalny, a jednak internauci zdążyli się w nim już dopatrzyć inspiracji jedną z głośnych stylizacji sprzed lat, która... także miała swój debiut podczas rozdania najważniejszych filmowych nagród. Mowa o słynnej swan dress Björk, którą piosenkarka wybrała na czerwony dywan przy okazji Oscarów w 2001 roku. Ten projekt pierzastej spódnicy z półprzezroczystą górą i łabędziem oplatającym szyję piosenkarki to po dwudziestu latach wciąż jedna z najbardziej kultowych sukienek gwiazd.

Czy Dern celowo chciała nawiązać do tego wydarzenia w momencie, kiedy gala odbywa się w niecodziennych pandemicznych warunkach? A może to po prostu ciekawy przypadek, skoro sam "łabędzi styl" jest tutaj dość subtelny? Dziś spekuluje o tym cała branża, ale może wkrótce aktorka sama zabierze głos w sprawie i opowie o motywach wyboru właśnie tej sylwetki Oscar de la Renta. 

Oscary 2021: Zendaya w najpiękniejszej kreacji wieczoru? Jej sukienka wzbudziła ogromne emocje>>

Zdjęcia porównawcze stylizacji Laury Dern i Björk możecie obejrzeć w naszej galerii. 

Oscary 2021: najpiękniejsze stylizacje [suknie, kreacje, stroje]>>

Tylko w CANAL+! 93. ceremonia rozdania Oscarów – na żywo, w nocy niedzieli na poniedziałek, o godzinie 2:00. Oglądaj na CANAL+ PREMIUM lub w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.