Oscary 2017: stylizacje gwiazd

Oscary 2017 za nami! Znamy już zwycięzców tegorocznej gali (poznaj wszystkich laureatów >>), którą poprowadził Jimmy Kimmel żartując złośliwie co chwilę. Show rozpoczęło się od występu Justina Timberlake'a. Tej nocy triumfowali: Mahershala Ali ("Moonlight"), Viola Davis ("Fences"), Damien Chazelle i Emma Stone ("La La Land"), a także Casey Affleck ("Manchester by the Sea").

Najwięcej szans od Akademii Filmowej miał "La La Land". Film dostał aż 14 nominacji do Oscarów 2017 (przeczytasz o tym tutaj >>). Jednak produkcja zgarnęła "tylko" sześć statuetek ("najlepsza scenografia", "najlepsze zdjęcia", "najlepsza muzyka", "najlepsza piosenka" - "City of Stars", "najlepsza reżyseria", "najlepsza aktorka pierwszoplanowa"). Do historii przejdzie omyłka Warrena Beatty, który najpierw odczytał, że najlepszym filmem jest "La La Land", a nie "Moonlight". 

Natalie Portman, nominowana w tym roku za pierwszoplanową rolę w filmie Jackie, odwołała swój udział w Oscarowej gali. Powodem jest ciąża aktorki.

"Z powodu mojej ciąży, nie będę w stanie pojawić się na ceremonii. Jestem szczęśliwa i zaszczycona nominacją, a wszystkim nominowanym życzę jednego z najpiękniejszych weekendów w ich życiu" - napisała w oświadczeniu Natalie Portman.

Oscary 2017: stylizacje gwiazd

Która z gwiazd olśniła nas w Dolby Theatre? Początkowo galę rozdania Oscarów 2017 i towarzyszący mu czerwony dywan przyćmił konflikt wspomnianej już Meryl Streep z Karlem Lagerfeldem, dyrektorem kreatywnym Chanel. Niemiecki projektant w wywiadzie dla opiniotwórczego serwisu internetowego WWD zarzucił Amerykance, że oprócz specjanie zaprojektowanej na tę okazjję sukni chciała otrzymać stosowną gażę. Meryl oraz jej stylistka zarzuciły mu kłamstwo. Koniec końców, Streep przeszła po czerwonym dywanie w kreacji Elie Saab.

Sporo gwiazd wybrało na ten wieczór kreacje od domu mody Dior (Charlize Theron, Felicity Jones, Kirsten Dunst), a także Armani (Isabelle Huppert, Emma Roberts, Viola Davis i Nicole Kidman). Tradycyjnie w Louis Vuitton wystąpiły ambasadorki marki - Michelle Williams i Alicia Vikander. Emma Stone wyglądała pięknie w stylizacji od Givenchy, a Dakota Johnson (w Gucci) chyba nie ma szans na listę najlepiej ubranych... 

Oscary 2017: stylizacje gwiazd >>

This is going to look a lot different in a few hours

Post udostępniony przez The Academy (@theacademy)