"'Samuraj' to historia ambicji i stawania twarzą w twarz z ograniczeniami, które zazwyczaj zaczynają się wewnątrz nas. Helena myśli, że jako kobieta nie wpasowuje się w stereotypy zwłaszcza bardziej 'męskich' profesji i ogólnie – w 'męskim świecie'. Nie wie jednak, że taki istnieje jedynie w jej głowie. Gdy śpiewa 'Hej, no Ty! Mów mi – jak Ci się dzisiaj podobam?' – śpiewa do swoich prześladowców, ale przede wszystkim SAMA DO SIEBIE. Czasem łatwo możemy stać swoim własnym wrogiem nr 1" opowiada o swoim najnowszym utworze Ofelia

Ofelia w swoim najnowszym singlu i teledysku jest odważna, waleczna, inspirująca. Jej trzecie alter ego, Helena, pokazuje nam, jak walczyć ze społecznymi stereotypami i ograniczeniami we własnej głowie. Widzimy ją w muzycznym filmie rodem z lat 80., który Ofelia wykreowała sama. Scenariusz i reżyseria to z kolei wspólne dzieło wokalistki i Nadii Szymańskiej. 

Ofelia śpiewa piosenki Natalii Przybysz, Shawna Mendesa, Camili Cabello i Organka [ELLE Music Game]>>

Wydawnictwo to trzecia zapowiedź albumu "Osiem" - drugiej płyty Ofelii. Tytułowa cyfra, jak podkreśla artystka, zamyka i zarazem otwiera każdą z kolejnych odsłon oraz zapowiada nieskończoność tego co oznacza być kobietą, człowiekiem i twórcą.

Poniżej możecie posłuchać nowego utworu Ofelii oraz zobaczyć teledysk do "Samuraj (Helena)":

Wszechstronnie utalentowana Ofelia (Iga Krefft) ma już na swoim koncie świetnie przyjęty debiutancki album "Ofelia" z takimi piosenkami, jak "Zaraz", "Tu", "Ćma" czy "Dwa słowa". Przed nią premiera "Osiem", krążka produkowanego przez Kubę Karasia (The Dumplings, Karaś/Rogucki), który zapowiadają też dwa wcześniejsze single: "Zakochana w bicie (Miranda)" oraz "Słony Kiss (Lisa)".

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.