Meghan i Harry: chrzest Archiego

Dzisiejszego ranka, równo dwa miesiące od narodzin, Archie Harrison Mountbatten-Windsor został ochrzczony w prywatnej kaplicy w zamku Windsor przez arcybiskupa Canterbury, Justina Welby'ego. Mały Archie ubrany był do chrztu w ręcznie wykonaną replikę sukni, która była noszona przez królewskie niemowlęta przez ostatnie jedenaście lat. Oryginał, jak czytamy na Instagramie The Duke and Duchess of Sussex, był wykonany z doskonałej koronki Honiton, wyłożonej białą satyną, która została zamówiona przez królową Wiktorię w 1841 r. (pierwszy raz miała ją na sobie jej najstarsza córka).

Ubranko nosiły do chrztu kolejne pokolenia królewskich dzieci, w tym sama królowa Elżbieta czy jej wnuki, aż do 2004 r., kiedy zlecono wykonanie nowej sukni na wzór oryginału, by jednocześnie zachować tradycję, a tamtą przechowywać w specjalnym miejscu.

Meghan Markle wróci w finale serialu "W garniturach" jako Rachel Zane? Co się stanie z jej bohaterką w "Suits"? >>

Tak wygląda nowy dom Meghan Markle i księcia Harry'ego w Kanadzie >>

Jak mieszkała Meghan Markle zanim została księżną Sussex? >>

Zdjęcia z chrztu Archiego

Rodzina królewska póki co pokazała dwa zdjęcia. Pierwsze to rodzinny portret, na którym poza Meghan, Harrym i Archiem widzimy m.in. Kate Middleton, księcia Williama, księcia Karola z Camillą i matkę księżnej Sussex. Niestety zabrakło królowej Elżbiety, która akurat przebywała w podróży. Drugie to czarno-biała fotografia, na której Meghan i Harry przytulają śpiącego syna tuż po całej ceremonii. Co ciekawe, po raz pierwszy zdecydowano się pokazać całą twarz królewskiego dziecka. Obie fotografie wykonał Chris Allerton i zobaczycie je w galerii Instagramowej @sussexroyal.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) Lip 6, 2019 o 8:14 PDT

 Królowa Elżbieta nie pojawi się na chrzcinach dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego. Dlaczego? >>

W poście królewscy rodzice zamieścili też wpis, w którym opowiadają o całym wydarzeniu i dziękują wszystkim wspierającym ich obywatelom: "Książę i księżna Sussex są tak szczęśliwi, że chcą podzielić swoją radość z całym społeczeństwem, które było niezwykle pomocni od momentu narodzin ich syna. Dziękują za życzliwość w powitaniu ich pierworodnego i za świętowanie tej wyjątkowej dla nich chwili". Póki co rodzina królewska nie podaje jednak do informacji, kto został rodzicami chrzestnymi księcia Archiego. Mówi się, że wedle ich życzenia będzie to trzymane w tajemnicy.

Kate Middleton jak Diana. Brytyjka znów składa hołd zmarłej księżnej >>