Converse All Stars - społeczność wschodzących liderów

Marka Converse od dwóch lat buduje, aktywizuje i wspiera oddolnie działającą społeczność na całym świecie. Converse All Stars to kolektyw ponad 3 tysięcy młodych ludzi z całego świata — od Los Angeles, przez Warszawę po Limę, którzy prowokują pozytywne zmiany w sporcie i kulturze. Converse widzi siłę i moc, która drzemie w młodych, napędzając ich do działania. Marka produkująca kultowe trampki rozumie, że młodzi ludzie działając razem ponad podziałami, mogą rozwinąć skrzydła i być nie do zatrzymania. Converse jest buforem dla głosów młodych ludzi, których historie dzięki globalnym zasięgom marki, mogą być w centrum uwagi.

Kreatywna społeczność All Star ma realny wpływ na przyszłość marki Converse na wielu płaszczyznach. All Star Series to startujący właśnie projekt, na który składają się warsztaty, rozmowy i występy takich osobistości jak Issa Rae, Tobe Nwigwe, Jefferson Hack, Virgil Abloh i Samuel Ross. Ponadto, przygotowano program grantowy o wartości 1 miliona dolarów, All Star Captains, którego celem jest przyspieszenie rozwoju dwunastu członków All Stars, którzy kreatywnie starają się działać na rzecz zrównoważonego rozwoju, otwartości, różnorodności i rozwoju młodzieży.

All Star Captains

Projekt All Star Captains to nowa inicjatywa, która została stworzona w zaledwie dziewięć miesięcy. All Star Captains tworzą młodzi ludzie - jest to trzynaście osób z dziewięciu krajów. To oni nadali projektowi ostateczny kształt. Odpowiedzialni za współtworzenie programu byli między innymi prezes i wiceprezes Harvard College Student Body, James Mathew i Ifeoma „Ify” White-Thorpe, którzy w 2019 roku zyskali rozgłos dzięki swojej przełomowej i pełnej otwartości kampanii rady licencjackiej.

Od października 2020 roku uczestnicy programu All Stare będą przestawiać kreatywne sposoby na zmienianie świata. Już w październiku 2020 r. All Stars będą mieli okazję przedstawić w kreatywnej sieci Converse swoje pomysły game-changerów, które mogą zmienić świat. Na tej podstawie wybierana będzie 12 kapitanów. Począwszy od 2021, co roku programem będzie objętych kolejnych dwunastu uczestników, którzy dzięki wsparciu finansowemu gwarantowanemu przez Converse przez cały rok będą mogli realizować swoje nowatorskie i przełomowe wizje, które w kreatywny sposób mają uczynić świat lepszym miejscem. Converse nie zostawia ich bez opieki — ze strony marki mogą liczyć na wsparcie mentorskie. Poza tym, uczestnicy programu All Star Captains będą czuwać nad przyszłym kształtem projektu, gdyż będą mieli wpływ na wybór kolejnej klasy All Stars.

Pierwszym rezultatem tego wyjątkowego projektu jest nowy film Converse, który przedstawia ambicje i założenia Converse All Stars. Scenariusz został stworzony przez Ify White-Thorpe pod okiem Issy Rae; muzyką zajął się James i Philip Mathew pod okiem Tylera, The Creatora, a reżyserem został Leo Aguirre.