Nowa część H&M Studio, najbardziej przełomowej kolekcji sezonowej szwedzkiej sieciówki

"Zależało mi na psychodelicznym charakterze nadruków, dlatego wprowadziliśmy paletę neonowych kolorów" wyjaśniała Moa Bartling, projektantka nadruków w H&M, przy okazji zimowej premiery, a Ann-Sofie Johansson, konsultantka kreatywna w H&M, dodała wówczas: "Chcemy, aby nasze klientki miały poczucie, że wszelkie połączenia są dozwolone". Te same zasady zostały zachowane w nowym dropie kolekcji Studio wiosna-lato 2020. To wciąż kolekcja dla kobiet, które są wolnymi duchami: surfują, wspinają się, odkrywają świat i nieustannie szukają nowych doświadczeń. Podczas tego cieszenia się z życia towarzyszyć im może właśnie surowa i wyrafinowana kolekcja z artystycznymi nadrukami i ekscentrycznymi, widocznymi z daleka kolorami. 

Moda plażowa 2020: 7 must have'ów na wakacje (także w Polsce)>>

To między innymi bikini oraz jednoczęściowy strój kąpielowy w malarskie pociągnięcia pędzlem, seledynowy sportowy top z zamkiem, barwne sukienki o długości midi i maxi, futurystyczne okulary przeciwsłoneczne, kolorowa apaszka, która może posłużyć jako chustka wiązana we włosach, klapki-japonki w jogurtowym kolorze, zielona koszula z krótkim rękawem, kimonowe pareo czy duża shopperka w printy przyświecające całej kolekcji. 

Druga część kolekcji H&M Studio to przede wszystkim ubrania i dodatki wykonane głównie z materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł: poliestru z recyklingu, materiału z butelek PET, bawełny organicznej, gąbczastej pianki bloom algee foam™ (elastycznej pianki wyprodukowanej z biomasy glonów). 

"Przyciągające wzrok stroje kąpielowe i bikini podkreślą każdą osobowość. Jesteśmy dumni, że w całej kolekcji używamy bardziej ekologicznych materiałów, takich jak poliester z recyklingu i bawełna organiczna" - mówi Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor w H&M. Tradycyjnie już nad kolekcją pracował specjalny zespół projektantów w sztokholmskim atelier marki, a ubrania i dodatki dostępne są w bardzo limitowanej liczbie sztuk.

Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe z nowych kolekcji sieciówek [trendy 2020]>>

Nowości H&M Studio na sezon wiosna-lato 2020 znajdziecie poniżej w galerii: