O „Ratched” pierwszy raz usłyszeliśmy już trzy lata temu, ale dopiero teraz ogłoszono oficjalną premierę tytułu. 18. września na platformie Netflix będziemy mogli obejrzeć najnowszy serial, którego producentem jest Ryan Murphy, twórca odpowiedzialny między innymi za takie hity jak „American Horror Story” czy „Glee”. Sam showrunner ma na koncie już kilka nagród Emmy (o licznych nominacjach nie wspominając). 

"Ratched" na Netflix: o czym będzie serial?

Nowy serial Ryana Murphy’ego oraz Iana Brennana opowiada historię znanej z „Lotu nad kukułczym gniazdempielęgniarki Mildred Ratched (w filmie oryginalnie sportretowanej przez Louise Fletcher). W produkcji Netflixa wspomniana postać przybywa w 1947 do Północnej Kalifornii w poszukiwaniu zatrudnienia. Odnajduje je w niesławnym szpitalu psychiatrycznym, w którym dokonuje się na umysłach pacjentów licznych (i niekoniecznie moralnych) eksperymentów. Tytułowa bohaterka pod wpływem odkrywania kolejnych, ciemnych stron systemu opieki, z oddanej sanitariuszki zaczyna przemieniać się w istnego potwora w ludzkiej skórze.

"Ratched" na Netflix: kogo ujrzymy na ekranie?

Tytułową rolę w serialu „Ratched” zagra Sarah Paulson, jedna z ulubionych aktorek Ryana Murphy'ego, ale na ekranie zobaczymy także Judy Davis (jako pielęgniarkę Betsy Bucket), Cynthię Nixon (jako Gwendolyn Briggs), Sharon Stone (jako Lenore Osgood) czy Alfreda Rubina Thompsona (jako Alberta Allisona). 

Plakat serialu "Ratched" / Netflix