„Miłość jest dzieckiem wolności”. Zdanie zaczerpnięte z lektury Ericha Fromma posłużyło Kasi Dobrowolskiej za punkt wyjścia i motyw przewodni kolekcji kapsułowej na sezon jesień-zima 2020/2021. Zarówno sam design wyprodukowanych ręcznie w rzemieślniczej pracowni na warszawskim Żoliborzu ozdób, jak i obrazująca je kampania robi za most łączący dwa najpiękniejsze, choć zupełnie różne od siebie miasta. 

„Nowy Jork i Paryż to miasta, które łączy orzeźwiająca namiętność, ukryta gdzieś w tych wąskich, paryskich trotuarach i nowojorskich, sięgających nieba kanionach ze stali i szła – mówi projektantka i założycielka marki.

„W kolekcji AW 2020/2021  zależało mi na tym, by biżuteryjne skarby przywiezione z podróży odnosiły się nie tylko do mojego zauroczenia tymi miejscami, ale również sięgały do ich uniwersalnej symboliki: miłości i wolności, jako dwóch powiązanych ze sobą elementów” dodaje. Ucieczki do niejednoznacznych odniesień i symboli potraktowano tu zresztą bardzo dosłownie. Eskapistyczne fascynacje projektantki przeniesiono na formę pierścionka i zawieszonych na minimalistycznych łańcuszkach medalionów. Wypracowana ręcznie forma lśniącego sześciokąta ( Empire Medallion) nawiązuje do monumentalnej geometrii Empire State Building. Spaja prostotę z pełną przepychu stylistyką Art Deco. Paryski motyw miłości ujęty został z kolei w klasycznej formie sygnetu oraz naszyjników w kształcie serca. Są subtelne, oryginalne i doskonałej jakości (biżuterię wykonano z czystego srebra oraz srebra otoczonego 24-karatowym złotem). Będziecie chciały nosić je latami. 

Jest jeszcze coś, na co warto zwrócić uwagę w kontekście nowości DOBRO Jewellery. Wyprodukowane do końca 2020 roku egzemplarze z kolekcji L’Amour Est L’Enfant De La Liberte będą w dużej mierze zawierać srebro z recyklingu. Stąd część z nich występuje w limitowanej liczbie sztuk i w opcji pre-order. Takie podejście do mody lubimy!

Photography: Maria Biel / Open Space Paris
Model: Karina Kurzacz / Model Plus Warsaw
MUA: Anna Sokołowska
Styling: Karol Młodziński