Victoria's Secret z nową kolekcją body positive na jesień 2020

W kolekcji znalazły się całkowicie nowe style, które powstały z myślą o rzeczywistych kobietach, które kupują bieliznę Victoria's Secret. Mamy tutaj linię "Body By Victoria", która zaprojektowana została z podszewką Memory Fit dopasowującą się do kształtów oraz nową koronką, której minimum 50% przędzy pochodzi z recyklingu. "To nasz mały sposób na wsparcie naszej planety i zmianę sposobu wytwarzania bielizny" podkreśla marka. Rozmiary? Od 30C do 44D. Drugą częścią kolekcji jest "Dream Angels" uszyta z luksusowych tkanin oraz z detalami inspirowanymi epoką wiktoriańską (komplety bielizny dostępne są w rozmiarach 30A-44D, 38G). Nowości zamyka "Very Sexy" z błyskiem i rozpiętością 30A-40DDD, o której w informacji prasowej czytamy: "Pokaż światu swoją czarującą stronę, w kolekcjach z odrobiną blasku"

Victoria's Secret zbankrutuje? Słynna sieć sklepów z bielizną jest w trudnej sytuacji finansowej>>

Największą uwagę przykuwają jednak nie projekty, a nowa kampania marki nawiązująca do body positive. W sesji zdjęciowej Victoria's Secret na jesień 2020 wystąpiły kobiety, które prezentują zupełnie różne typy urody, mają inne figury i kształty, wzrost, karnacje czy kolory włosów. Ich fotografie nie zostały objęte restrykcyjnym retuszem, dzięki czemu widzimy ich ciała takie, jakie są w rzeczywistości: naturalnie piękne i prawdziwe. To przełom w komunikacji marki, która do tej pory mierzyła się z kryzysami wizerunkowymi - Victoria's Secret zarzucało się, że promuje jeden typ urody (zatrudniane są zwykle wysokie, bardzo szczupłe i długowłose dziewczyny w jednym kanonie), co ma negatywny wpływ na młode dziewczyny oraz kreuje nierealne wzorce. Do tego głośno było o ciężkich warunkach pracy modelek i katorżniczych obowiązkowych dietach - o marce krytycznie wypowiadała m.in. modelka Bella Hadid. 

Teraz się to zmienia: w zeszłym roku VS podpisało umowę z transgenderową modelką, Valentiną Sampaio, a następnie pojawiła się pierwsza modelka plus-size Victoria's Secret, Ali Tate-Cutler. Czy nowa kampania zwiastuje realne i stałe zmiany u najsłynniejszego bieliźnianego producenta na świecie? Miejmy nadzieję.

Mango Outlet obniżyło swoje promocyjne ceny do -60%. Dziś ostatni dzień wyprzedaży - wybieramy top 7 rzeczy ze zniżką>>

Wszystkie zdjęcia z nowej kampanii Victoria's Secret na jesień 2020 możecie obejrzeć w naszej galerii.