Materiały, ludzie, środowisko, proces - kolekcja Wellthread opiera się na odpowiedzialnym podejściu do tych czterech podstawowych tematów, które składają się na tworzenie mody. Najpopularniejsza marka dżinsów, Levi's, tym razem kładzie nacisk na mniejsze zużycie wody, mniej chemikaliów, 100% recyklingu i uczciwą pracę. 

"Każdy produkt z kolekcji jest wykonany z włókna konopnego Wellthread™. Rośliny konopne są podlewane deszczem, dzięki czemu są przyjazne dla gospodarki wodnej i wykorzystują mniej pestycydów niż bawełna. Nie wymagają dużej ingerencji w fazie uprawy, dzięki czemu rozwijają się na czystszych glebach" czytamy w informacji prasowej marki. By rozwiązać problem szorstkiego włókna, które jest główną wadą konopi, Levi's wykorzystuje metodę, która zmiękcza włókna używając niewielkiej ilości energii (dzięki temu efekt jest nie do odróżnienia od bawełny). Poza tym wszystkie elementy w kolekcji są wykończone techniką Water<Less™, która pozwala oszczędzić ponad 96% wody normalnie zużywanej w procesie wykańczania. 

Uwagę zwraca też ukłon w stronę przetwarzania materiałów - każdy materiał wykorzystany w nowej kolekcji nadaje się do recyklingu. Naturalne włókna znajdują się nawet w naszywce Two Horse® i Red Tab™. 

"Oczywiście zrównoważony rozwój to nie tylko materiał, proces i środowisko, ale także ludzie (...) Wszystkie produkty Levi’s® Wellthread ™ są stworzone w placówkach, które bezpośrednio wspierają lokalne społeczności" przekonuje marka. W praktyce oznacza to, że dzięki inicjatywnie Worker’s Well-being, Levi Strauss & Co współpracuje ze swoimi dostawcami i lokalnymi organizacjami w celu wdrożenia programów ukierunkowanych na wzmocnienie pozycji finansowej, zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników, ich równości i wzajemnej akceptacji. 

Trendy wiosna-lato 2020: modne dżinsy damskie, które będziecie chciały nosić na okrągło>>

Co konkretnie znalazło się w kolekcji Levi’s® Wellthread™? Na wiosnę i lato 2020 marka proponuje po raz pierwszy linię dla kobiet w neutralnej palecie kolorów - spodnie, m.in. popularne Ribcage, kurtki typu Trucker, T-shirty i bluzy z kapturem. W męskiej części kolekcji znalazły się z kolei m.in. 502™ Slim Taper w kolorze indygo i naturalnym. Oryginalna grafika na koszulkach, inspirowana japońskimi ilustracjami fal oceanicznych, dodaje świeżego, letniego i oryginalnego
charakteru.

Nowa kolekcja Levi's trafi do sprzedaży 16 marca.