Opcja EKO 

Model OCTAVIA to jeden z największych bestsellerów marki ŠKODA i nieodłączny element miejskich ulic - jego światowa sprzedaż osiągnęła już ponad 7 milionów egzemplarzy! Teraz, po raz pierwszy model ten dostępny jest z aż 3 alternatywnymi napędami, w tym jako tzw. miękka hybryda i hybryda typu plug-in. Dotychczas uwielbiana przez nas za przestronność, doskonałą jakość i dobrą cenę, a także za imponujący poziom bezpieczeństwa (pięć gwiazdek w testach Euro NCAP) OCTAVIA staje się bardziej ekologiczna! 

Zero-emisyjność

Co to oznacza w praktyce? Zarówno OCTAVIA iV, jak i OCTAVIA RS iV mają napęd hybrydowy typu plug-in i przy zasilaniu energią elektryczną oferują zeroemisyjny zasięg wynoszący do 60 km. A ładowanie? Akumulator można wygodnie naładować, podłączając go do standardowego domowego gniazda sieciowego lub do ładowarki ściennej. I wcale nie zajmuje to tak długo! Ładowanie akumulatora z gniazda 230 V od 0 do 80% trwa 3 godziny 45 minut, a do 100% jedynie 5 godzin. Ładowarka ścienna 3,6 kW umożliwia naładowanie akumulatora do 80% pojemności w zaledwie 2 godziny i 33 minuty, a pełne ładowanie do 100% trwa 3 godziny 33 minut. 

Odzyskiwanie energii

To kolejna ekologiczna opcja nowej OCTAVII. Odzyskiwanie energii podczas hamowania umożliwia skuteczne zwiększanie zasięgu pojazdu elektrycznego, ponieważ akumulator ładowany jest podczas jazdy, właśnie energią z odzysku. Przy odzyskiwaniu automatycznym samochód automatycznie dostosowuje siłę hamowania do aktualnej sytuacji na drodze. Pozwala to nie tylko na odzysk energii, ale także zmniejsza zużycie hamulców, oszczędza paliwo i zwiększa bezpieczeństwo jazdy. 

"Strategia ŠKODY zakłada rozwój i systematyczne wprowadzanie najnowszych technologii w obrębie zarówno napędów spalinowych, jak i elektrycznych. Dopracowane silniki dostępne w różnych wariantach dopasowane są do różnorodnych preferencji kierowców" - podkreśla producent.

Innowacje

Dodatkowo, w czwartej generacji OCTAVII zawarto kilka przydatnych, nowych systemów, m.in. układ wspomagania parkowania Park Assist z Area View, który za pomocą czterech kamer pokazuje widok dookoła całego pojazdu (koniec problemów z parkowaniem na ciasnych parkingach miejskich!), adaptacyjny asystent pasa ruchu Adaptive Lane Assist, który wykrywa nie tylko oznaczenia na jezdni, ale także roboty drogowe, oraz funkcja ostrzeżenia o ruchu lokalnym, ostrzegająca o korkach - uwielbiamy tę opcję! W nowej OCTAVII zastosowano także nowy wyświetlacz przezierny typu head-up, który pokazuje najważniejsze informacje, takie jak prędkość samochodu, wskazówki nawigacyjne, wykryte znaki drogowe i włączone systemy wspomagania kierowcy, bezpośrednio na przedniej szybie, dzięki czemu nie musisz nawet na sekundę odrywać wzorku od drogi.

To pełne innowacji, ekologiczne auto posiada również genialny silnik - więcej o jego osiągach dowiecie ze strony www.skoda-auto.pl/modele/nowa-octavia/nowa-octavia - tam też skonfigurujecie nową OCTAVIĘ według własnych preferencji!