Nów w Baranie - pierwszy wiosenny nów księżyca

Nów w Baranie na przełomie 31 marca i 1 kwietnia energicznie wprowadzi nas w kolejny miesiąc. Oto najpotężniejsza faza księżyca w roku 2022, która służy manifestacjom oraz zasiewaniu nasion nowych początków. Jeśli podejmiemy z nią świadomą współpracę, osiągniemy swoje wymarzone cele. W momencie zjawiska układy planet zadziałają na naszą korzyść, potęgując najsilniejsze cechy żywiołu ognia. Baran jest pierwszym znakiem na kole zodiaku symbolizującym nowe początki. Nie bez powodu sezon jego panowania zaczyna się wraz z nadejściem wiosny. Księżyc w nowiu w Baranie to czas obdarzony wielkim duchowym potencjałem. Potraktuj go, jako wyjątkową szansę, aby pozytywnie odmienić swoje życie. Zastanów się, czego najbardziej potrzebujesz i ustal intencje na najbliższą przyszłość. Właśnie teraz otrzymasz od Wszechświata czystą kartę. To od ciebie zależy, jak ją zapiszesz. 

Nów w Baranie to najsilniejszy nów roku 2022, który daje szansę zrealizowania każdego odważnego scenariusza. 

Jak wygląda twoja wyśniona wizja życia? Zamanifestuj ją w ciemną noc nowiu, aby to marzenie zaczęło rosnąć wraz z powiększającą się tarczą księżyca. Jesteś współtwórczynią swojej rzeczywistości. Uwierz, że twoje intuicyjne pragnienia są tym, czego chce dla ciebie twoja dusza.

Horoskop na nów w Baranie 2022 >>

Księżyc w nowiu w Baranie - co oznacza?

Energia Barana dotyczy przede wszystkim motywacji i działania. Upewnij się, że w kolejnych dniach po nowiu podejmiesz pierwsze kroki w kierunku swoich marzeń. Dlaczego nów w Baranie 2022 jest wyjątkowy? To zjawisko w tym roku zawdzięcza swoją siłę towarzyszącej mu asteroidzie Chiron, w astrologii nazywanej Zranionym Uzdrowicielem. Moc Chirona pomaga zamienić słabości w silne cechy charakteru. Uwolnij swój ból, wyzbądź się lęku i przyjmij głębokie uzdrowienie. Dzięki temu wyzwolisz w sobie całą magię niezbędną do samorealizacji. Chiron pomaga również osiągnąć wyższy stan świadomości. W jego obecności przyziemne problemy nagle stają się nieistotne. Zrozumiesz, co jest dla ciebie naprawdę ważne. Z łatwością ominiesz przeszkody, które na dłuższą metę nie mają żadnego znaczenia. 

Energia Chirona przypomina, że niegdyś przeżyte złe doświadczenia dziś dają nam niezłomność w dążeniu do celu.

Niech to, czego kiedyś się bałaś, dziś zmotywuje cię do podjęcia wyzwania. Chiron w nowiu pomoże ci przezwyciężyć twoje blokady. Poza jego hojnością doświadczysz również wpływów Jowisza i Neptuna. Spotkanie tych planet jest rzadkim wydarzeniem, które ukształtuje kolejną część roku 2022. Kiedy te ciała niebieskie ustawią się w koniunkcji, dokonają przebudzenia na skalę globalną. Wyostrzą nasze zmysły i wyobraźnię oraz przyspieszą nasze przeznaczenie. Jeśli czujesz, że powinnaś rozpocząć coś nowego, lub nie jesteś pewna co do swojej ścieżki, księżyc w nowiu w Baranie podaruje ci impuls, jakiego od dawna potrzebowałaś.

Ciemny nów symbolizuje śmierć i odrodzenie, które następuje po odrobieniu ważnych karmicznych lekcji.

Pamiętaj, że nów to moment cyklu, w którym Luna całkowicie znika z nieba. Noc staje się ciemna, a my podświadomie mamy ochotę wycofać się do wewnątrz, by wsłuchać się w głos swojej intuicji i zestroić się ze swoją prawdą. Czy właśnie teraz mierzysz się z czymś trudnym? Zanim przewiniesz kartkę do nowego rozdziału, powinnaś przepracować ten konkretny problem. Zrównaj się z mrokiem. Uwolnij swoją moc. Pozwól sobie na głębokie oczyszczenie, jakie oferuje ci ta piękna faza. 

Rytuał na nów w Baranie 2022

Potrzebujesz:

  • świecę
  • trzy przedmioty (instrukcja poniżej)
  • dziennik i długopis

1. Jak chcesz, żeby wyglądała reszta roku 2022? Być może nie jesteś zadowolona z przebiegu ostatnich trzech miesięcy. Spisz na kartce trzy słowa opisujące uczucia, które pragniesz przyciągnąć do swojego życia. Chcesz czuć się kochana? Produktywna? Zdrowa? Te rzeczy powinny się znaleźć w twoim dzienniku. Następnie znajdź trzy przedmioty (w domu lub na zewnątrz), które kojarzą się tobie z tymi uczuciami. Mogą to być na przykład płatki kwiatów dla miłości, kryształ dla uzdrowienia i spinacz do papieru dla produktywności. Bądź kreatywna - niech twoja intuicja będzie twoim przewodnikiem.

2. Kiedy zgromadzisz wokół siebie 3 przedmioty, zapal świecę (Jaką świecę wybrać? Sprawdź nasz przewodnik >>). Weź każdy przedmiot do ręki i powiedz na głos:

„Ten (twój przedmiot) pomaga mi przyciągnąć uczucie (twojego uczucie).”

Następnie umieść przedmioty w trójkątnej konfiguracji, tak, aby świeca znalazła się pośrodku.

3. Połóż rękę na sercu i wyrecytuj następujące słowa lub napisz własną intencję:

„Nadchodzące dni, tygodnie i miesiące będą dla mnie pełne możliwości. Chcę odczuwać te uczucia, gdy się pojawią, i połączyć się z nimi, kiedy będę w potrzebie. Pragnę dostrzegać pozytywną stronę w każdej doświadczanej sytuacji. Wierzę, że moje marzenia zamanifestują się w rzeczywistość."

4. Odpręż się i wykonaj swoją ulubioną medytację - możesz posłużyć się wideo z medytacją z YouTube. 

5. Po zakończeniu medytacji zapisz w dzienniku następujące zdania, uzupełniając je tak, jak czujesz:

  • Manifestuję…
  • Mój następny rozdział będzie dotyczyć...
  • Tworzę…
  • Moja energia przyciąga…

6. Zgaś świecę, a zebrane przedmioty połóż na swoim domowym ołtarzu lub przy łóżku. Trzymaj je tam przez 9 dni. W następnej pełni księżyca dostrzeżesz pierwsze efekty tego rytuału.

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.