Woskowijki 

Woskowijki marki BEE KITCHEN / beekitchenwrap.com

Plastikowych torebek śniadaniowych jak ognia unikamy już od dawna, podobnie z tymi papierowymi. Teraz w naszych kuchennych szufladach dominują wzorzyste, kolorowe woskowijki, czyli ekologiczna "folia" do żywności. Woskowijki najczęściej tworzone są z ekologicznej bawełny i zabezpieczane mieszanką na bazie wosku pszczelego, dzięki czemu dokładnie zabezpieczają żywność i przyjmują określony kształt - wystarczy, że ogrzejesz je w dłoniach i odpowiednio uformujesz. Zawijamy w nie kanapki na drugie śniadanie, sery, pieczywo i warzywa, a także przykrywamy gotowe dania w lodówce. 

Naczynia z otrębów i słoiki

Tak wyobrażamy sobie kuchenną półkę idealną - tym bardziej, że część zastawy prawdopodobnie została podebrana z szafki babci lub znaleziona na targu staroci. Kolorowe etykiety i opakowania już nie straszą (bo wszystko kupujemy na wagę), a szklane słoiki nie tylko ładnie wyglądają, ale przede wszystkim są świetną alternatywą dla plastikowych pojemników na żywność. Możesz przesypać do nich makaron lub kaszę, a także zrobić w nich kiszonki i zabrać w nich obiad do pracy (tak, moda na piękne, piętrowe pojemniki na lunch z mnóstwem gadżetów już minęła). I wcale nie musisz nagle zaopatrywać się w karton nowych, designerskich słoików! Te, w których ostatnio przywiozłaś przetwory z rodzinnego domu sprawdzą się idealnie - najważniejsze, że są zero waste

Do letniego, piknikowego kosza poza sałatką, lemoniadą i kilkoma nektarynkami spakuj także biodegradowalną i nadającą się do kompostu zastawę - talerze, kubeczki i sztućce z otrąb pszennych lub liści palmowych, a zamiast serwetek zwykłe, kuchenne ściereczki. 

Butelki z filtrem

Etap kupowania ciężkich zgrzewek plastikowych butelek i ciągłego wstępowania do sklepu po mniejszą wersję do torebki minął (i mamy nadzieję, że już nigdy nie wróci!). Teraz wystarczą nam dwie - jedna, którą mamy pod ręką w domu i w biurze oraz druga, którą zabieramy ze sobą na zajęcia jogi, rower lub rolki. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Brita Polska (@brita.polska) Cze 25, 2019 o 2:11 PDT

Ekologiczna, ekonomiczna i poręczna opcja bardziej odpowiada naszemu stylowi życia, dlatego trwałe butelki z filtrem mamy zawsze przy sobie. BRITA Vital posiada technologię MicroDisc, która filtruje wodę w trakcie picia (jeden filtr wystarcza nawet na cztery tygodnie), ale zachowuje minerały, takie jak magnez i wapń, a dodatkowo łatwo się ją czyści - wystarczy włożyć do zmywarki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Brita Polska (@brita.polska) Sie 27, 2018 o 1:00 PDT

BRITA Active sprawdzi się najlepiej w torbie na siłownię lub w biegu. Zawiera tę samą technologię filtra, jest bardzo lekka, mieści 0,6 litra wody, a dodatkowo posiada także wygodny ustnik i specjalny uchwyt. Wypatrzyłyśmy ją m.in. na Instagramie Oli Kowal (@Szindy), która zabiera ją ze sobą także w dalekie podróże. 

Butelki z filtrem BRITA możecie teraz wygrać w specjalnym konkursie, który trwa do 24 lipca! Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Bambusowa łazienka

A dokładniej bambusowa, metalowa i bawełniana. Wygląda to tak: plastikowe szczoteczki do zębów i patyczki higieniczne zamieniamy na te wykonane z bambusa, które wbrew pozorom wcale nie są o wiele droższe. Butelki szamponów i odżywek do włosów zastępujemy ekologicznymi kostkami (które są łatwo dostępne w polskich drogeriach i sklepach z ekologicznymi kosmetykami) zamykanymi w metalowych puszkach wielokrotnego użytku, a zamiast jednorazowych wacików wybieramy bawełniane płatki lub ściereczki do twarzy czy paznokci (lub decydujemy się na zmywacz w kremie). 

Na wagę i w płótnie lub wiklinie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Brita Polska (@brita.polska) Lis 18, 2019 o 2:00 PST

W niektórych supermarketach większość tzw. produktów suchych, jak makaron, ryż, kasza czy groch, dostępna jest w wersji na wagę, bez zbędnych plastikowych opakowań. Tak samo z owocami, warzywami czy mięsem. Wybierając się na zakupy spożywcze zawsze zabieraj ze sobą siatki na owoce i warzywa, płócienne torby (najlepiej te wykonane własnoręcznie ze starej poszewki na poduszkę czy nienoszonej od dawna sukienki), wiklinowy koszyk, słoiki na ryż lub makaron oraz bawełniane woreczki na pieczywo. Podczas robienia zakupów uważaj także na naklejki na owocach - jeżeli możesz, staraj się ich unikać.