Puszcza Białowieska to w ostatnim czasie gorący temat. W obronie niezwykłego kompleksu leśnego staje coraz więcej osób. Cała Polska drży przed planowaną wycinką drzew. Nie ma dnia, byśmy nie słyszały o kolejnych strajkach przeciwko prowadzonym w Puszczy pracom. Przyrody zacięcie bronią nie tylko ekolodzy. Murem stają za nią również ludzie z branży mediów i mody - znani dziennikarze, fotografowie, projektanci, modelki. Pod hasłem #NieOdpuszczam, w klubie NA LATO, powstała specjalna sesja zdjęciowa autorstwa Karola Grygoruka oraz Jacka Poremby, która przedstawia znanych i mniej znanych mieszkańców Warszawy nawołujących do obrony Puszczy. 

#NieOdpuszczam - sesja fotograficzna w obronie Puszczy Białowieskiej - ZDJĘCIA >>

Na temat Puszczy Białowieskiej wypowiadają się również zagraniczne gwiazdy. Jakiś czas temu opublikowałyśmy na naszym Instagramie wideo z udziałem Vivienne Westwood, która dla magazynu VICE wypowiedziała się w sprawie niszczenia naszego ojczystego terenu leśnego. Projektantka tak skomentowała polskie władze:

"Białowieża. Właśnie po raz pierwszy usłyszałam nazwę tego wspaniałego lasu. Polski rząd wycina go, nie dba o drzewa, nie dba o ludzi... to skandal na skalę światową. To odrażające. To zabijanie, to destrukcja. Musimy ocalić świat, ocalić ludzi. To, co robicie, jest złe. Drzewa ratują życie, jeśli wytniecie drzewa wszyscy zginiemy."