Nadchodzi Blue Moon 2018. To rzadkie zjawisko astronomiczne, które pojawia się na niebie co kilka lat. Na szczęście już niedługo będzie można je zobaczyć! 

Niebieski Księżyc jest drugą pełnią w ciągu jednego miesiąca. Ostatni raz pojawił się 31 lipca 2015 roku. Ma miejsce średnio co 2-3 lata. Jednak w tym roku, po raz pierwszy od 19 lat, zdarzy się na niebie aż dwa razy! Pierwszy Blue Moon zobaczymy już 31 stycznia. Czy tej nocy tarcza księżyca będzie mieć turkusowy kolor?

Niestety, zjawisko jest niebieskie tylko z nazwy, dla podkreślenia jego wyjątkowości.

Jednak to nie oznacza, że na niebie nic się nie wydarzy. W ostatni dzień stycznia dojdzie do zaćmienia Księżyca, które potrwa 1.5 godziny. Zjawisko będzie można podziwiać po zachodzie słońca, w godzinach wieczornych. Za to 30 stycznia na niebie pojawi się Super Moon. To oznacza, że księżyc osiągnie pełną tarczę na dzień przed pełnią. Nawet NASA nie potrafi tego wytłumaczyć. 

Drugą "niebieską pełnię" zobaczymy 31 marca 2018. Także, jeśli przegapicie tę w styczniu - nic straconego! Do znanych zjawisk astronomicznych należy również "Truskawkowy Księżyc" i deszcz meteorów. W tym roku też będzie można je podziwiać.