Fani serialu nie byli pewni, czy premiera ich ukochanej produkcji zbytnio się nie opóźni. Zwłaszcza po tym, gdy twórca "The Crown", Peter Morgan, zadeklarował przerwę w kręceniu po śmierci królowej Elżbiety II. "»The Crown« jest listem miłosnym do królowej i w tej chwili nie mam nic więcej do dodania, tylko milczenie i szacunek. Oczekuję, że wstrzymamy zdjęcia właśnie ze względu na szacunek" - powiedział w niedawnym komunikacie.

Wygląda jednak na to, że była to krótka przerwa, która nie miała znaczącego wpływu na ramówkę Netflixa. 

Kiedy odbędzie się premiera 5. sezonu "The Crown"?

Platforma streamingowa właśnie poinformowała, że nowe odcinki "The Crown" będą miały swoją premierę 9 listopada

Ponieważ co 2 sezony serialu następuje całkowita wymiana obsady, i tym razem w postaci royalsów wcielą się zupełnie nowi aktorzy. Po Olivii Colman, rolę królowej przejmie znana m.in. z serii Harrym Potterze Imelda StauntonJonathan Pryce będzie nowym księciem Filipem, natomiast Dominic West wcieli się w księcia Walii, Karola. Księżnę Dianę zagra Elizabeth Debicki, która wcześniej występowała w takich produkcjach jak "Tenet" i "Wielki Gatsby". 

W serialu pojawią się też młodzi książę William i książę Harry - wcielą się w nich odpowiednio syn Dominica Westa Senan oraz Teddy Hawley i Will Powell (aktorzy będą odgrywać rolę księcia Harry'ego w różnym wieku). 

Teaser 5. sezonu "The Crown" już jest!

Tuż po ogłoszeniu daty premiery nowej serii, Netflix wypuścił też teaser zdradzający, jakie wydarzenia będziemy śledzić w 5. sezonie serialu. Zobaczcie wideo: