W tym sezonie Nenukko kontynuuje historię, której pierwszym rozdziałem była zimowa koncepcja "Nowhere" (zdjęcia >>). Marka opowiedziała nam o swojej niepokojącej wizji Ziemi jako miejsca pozbawionego naturalnych zasobów. Ten czarny scenariusz może się sprawdzić, przez nadmierną eksploatację ze strony człowieka. Jednak wiosenna kolekcja wkracza z cichą nadzieją na naprawienie naszej relacji z naturą. Odradzająca się przyroda przywraca harmonię oraz skłania do refleksji nad tym, że warto dbać o otaczające nas piękno.

W sesji ponownie wystąpiła Agata Buzek - muza marki Nenukko. Aktorkę i aktywistkę sfotografował Przemek Dzienis. Zdjęcia zostałe wykonane na czarnym tle, na przekór radosnym skojarzeniom z wiosną. Tu ważniejsza jest melancholia i etap przemiany, jaki zachodzi pomiędzy porami roku. Polska marka zwraca na siebie uwagę "milczeniem", które jednak skłania do zadumy. 

Projektantki Nenukko są wierne geometrycznym liniom. Bawią się proporcjami i skalą, tworząc projekty o przerysowanej formie, które nadają sylwetce nowy kształt. W kolekcji pojawiły się koszule, marynarki czy kimona z organicznych tkanin. Ubrania występują w czerni, szarościach i ziemistej zieleni, z pojedynczymi akcentami bieli. Tu liczy się również kontrast tkanin, np. gładkiej bawełny zestawionej z lżejszymi batystami.

Nenukko x Melissa - modele butów wyselekcjonowane przez markę >>

Nenukko x Melissa,"The Soil" wiosna-lato 2017, fot. mat. prasowe

Premierze kolekcji towarzyszyła prezentacja butów Melissa wyselekcjonowanych przez Nenukko. Wegańskie obuwie doskonale wpisało się w estetykę marki, zarówno za sprawą promowanej idei jak i minimalistycznego designu. Od tego roku światowy brand chwali się, że tworzy swoje produkty bez szkody dla zwierząt. Wszystkie buty wykonane są ze "100% prawdziwego plastiku", który firma poddaje wewnętrznemu recyklingowi. Dzięki temu syntetyk jest nowym surowcem i nie czyni szkody dla środowiska. Można go przekształcać nieskończenie wiele razy, gdy chce się uzyskać nową parę butów. 

Nenukko "The Soil" wiosna-lato 2017 - ZDJĘCIA >>