Zastanawiacie się nad nową fryzurą? Zajrzyjcie do internetu, to właśnie tam znajdziecie setki inspiracji na piękne i modne włosy czy uczesanie. Co kilka tygodni do blogosfery trafia kolejny trend w koloryzacji. W zeszłym roku oszalałyśmy na punkcie farbowania w wersji Cream Soda BlondRoot Beer HairMulled Wine Hair, czy Rose Brown Hair lub Mushroom Blonde. A jak wyglądają trendy na 2019 rok? Już zdążyłyśmy pokochać "Smoked Marshmallow", ale tuż za rogiem czai się nowa wersja słynnego balayage o nazwie "Negative space". Na czym polega i jak go uzyskać?

Modne fryzury jesień-zima 2019/2020 >>

Modne fryzury: kolejna gwiazda zdecydowała się na ten kolor włosów. Jak wygląda teraz Ashley Benson, partnerka Cary Delevingne? [trendy jesień 2019] >>

Negative space czyli balayage w nowej odsłonie. Na czym polega modna fryzura w tej wersji?

Negative space to nowość w farbowaniu oparta o znane nam już dobrze techniki i triki. Tutaj nie chodzi jednak o przerysowany efekt, który dobrze wygląda tylko na instagramie czy Pintereście. Chodzi o fryzurę opartą o naturalny look, który podkreśli urodę jej właścicielki. Co więcej, jeśli zdecydujecie się na Negative space, ta koloryzacja przez długi czas będzie prezentować się idealnie. Nie trzeba umawiać się z fryzjerem co cztery tygodnie i obserwować odrosty na głowie. Brzmi idealnie!

Jak już wspomnieliśmy cały trend oparty jest na zabiegu koloryzacyjnym o nazwie balayage. Ta technika była bardzo popularna kilka lat temu, a teraz znów powraca do katalogu na "modne fryzury". Dobrze wykonany balayage nie polega po prostu na zrobieniu pasemek w jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu niż włosy klientki. Tak naprawdę opiera się na nakładaniu pędzlem farby o różnych odcieniach (różnica nie powinna przekraczać 3 tonów!). Niestety z biegiem lat balayage odchodził do lamusa i nie kojarzył się już ze stylowym uczesaniem. To się jednak zmieni, a to właśnie dzięki Negative space.

Jak już wspomnieliśmy, Negative space podkreśla naturalność. Ta koloryzacja bazuje na pierwotnym kolorze włosów, do którego dodamy jedynie jaśniejsze pasma bliżej twarzy. Dzięki temu zwiększy się optycznie objętość włosów, dlatego farbowanie tego typu polecane jest zwłaszcza kobietom o cienkich włosach. Co więcej, balayage w wersji negative space rozjaśnia i odmładza twarz oraz nie niszczy struktury naszych loków. Co ile należy poprawiać ten look? Według ekspertów wystarczy przyjść do stylisty fryzur co 4 a nawet 6 miesięcy w zależności od tego, jak szybko rosną nam włosy. Tak twierdzi Nikki Ferrara z nowojorskiego salonu White Rose Collective.

"Negative space hair" świetnie wygląda zarówno na brązowych, jak i blond włosach. Według dziennikarek magazynu Allure będzie najważniejszy trend w farbowaniu włosów w 2019 roku. Skusicie się na ten typ fryzury?