Najlepsze filmy 2019: "Mój piękny syn"

Najlepsze filmy 2019: "Mój piękny syn"

Choć światowa premiera tego filmu odbyła się we wrześniu ubiegłego roku, polscy widzowie mogli obejrzeć tę historię dopiero w styczniu 2019 roku.

Komedie romantyczne 2020. Te filmy o miłości musicie zobaczyć w tym roku >>

10 najlepszych filmów świątecznych >>

Filmy świąteczne na Netflix >>

To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

reżyseria: Felix Van Groeningen

w rolach głównych: Steve Carell, Timothée Chalamet, Maura Tierney

Najlepsze filmy 2019: "Vice"

Najlepsze filmy 2019: "Vice"

Podobna sytuacja jak w przypadku filmu "Mój piękny syn".

"Vice" – historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.

reżyseria: Adam McKay

w rolach głównych: Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell, Sam Rockwell, Alison Pill, Eddie Marsan, LisaGay Hamilton

Dobre filmy 2020. Co trzeba zobaczyć? Poznajcie filmy warte obejrzenia >>

Filmy na Walentynki >>

Najlepsze filmy 2019: "Maria, królowa Szkotów"

Najlepsze filmy 2019: "Maria, królowa Szkotów"

Królowe Szkocji i Anglii rywalizują o tron w Londynie.  W wieku 16 lat Maria Stuart została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I. Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. 

reżyseria: Josie Rourke

w rolach głównych: Saoirse Ronan, Margot Robbie, Joe Alwyn, David Tennant, Guy Pearce, Gemma Chan, Martin Compston

Fajne filmy dla dzieci. Co obejrzeć? Najlepsze tytuły dla młodszych, jak i starszych widzów >>

Słynne filmy, w których znajdziesz inspiracje na ślub czy wesele >>

Najlepsze filmy 2019: "Green Book"

Najlepsze filmy 2019: "Green Book"

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli.

"Green Book" na DVD kupicie teraz z nowym numerem Gali (cena magazynu z filmem wynosi 29,99 zł). 

reżyseria: Peter Farrelly

w rolach głównych: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, 

Najlepsze filmy o miłości i komedie romantyczne z lat 80. Słynne tytuły, które uwielbiamy do dziś i chętnie oglądamy >>

15 filmów fabularnych na faktach, które trzeba obejrzeć >>

Najlepsze filmy 2019: "Faworyta"

Najlepsze filmy 2019: "Faworyta"

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna, a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah. Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail, która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. 

reżyseria: Jorgos Lantimos

w rolach głównych: Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult, Joe Alwyn

Najlepsze filmy 2019: "Kafarnaum"

Najlepsze filmy 2019: "Kafarnaum"

W zaniedbanej części Bejrutu dwunastoletni Zain pozywa rodziców za to, że się urodził.

reżyseria: Nadine Labaki

w rolach głównych: Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw

Najlepsze filmy 2019: "Gdyby ulica Beale umiała mówić"

Najlepsze filmy 2019: "Gdyby ulica Beale umiała mówić"

Młodziutka Tish kocha Fonny’ego nad życie. Z wzajemnością, bowiem chłopak nie widzi świata poza nią. Zostają jednak rozdzieleni, gdy Fonny trafia do więzienia pod zarzutem gwałtu na pewnej Portorykance. Chłopak ma doskonałe alibi, ale zdaje się, że w oczach policji niweluje je kolor jego skóry. Tish i Fonny nie przestają się jednak kochać, spodziewają się zresztą dziecka, a dziewczyna i jej doświadczona przez życie matka podejmują różne próby uwolnienia chłopaka od postawionych mu zarzutów. 

reżyseria: Barry Jenkins

w rolach głównych: KiKi Layne, Stephan James, Regina King, Colman Domingo, Teyonah Parris, Dave Franco, Diego Luna

Najlepsze filmy 2019: "Złodziejaszki"

Najlepsze filmy 2019: "Złodziejaszki"

to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

reżyseria: Hirokazu Koreeda

w rolach głównych: Lily Franky, Sakura Andô, Kirin Kiki, Mayu Matsuoka

Najlepsze filmy 2019 >>

 

Najlepsze filmy 2019: "Girl"

Najlepsze filmy 2019: "Girl"

Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia tożsamości.

reżyseria: Lukas Dhont

w rolach głównych: Victor Polster, Arieh Worthalter, Oliver Bodart, Tijmen Govaerts

Najlepsze filmy 2019: "Avengers: Koniec gry"

Avengers: Koniec gry

To jeden z najbardziej kasowych filmów wszech czasów!

Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa, Avengersi starają się zrobić wszystko co konieczne, aby pokonać szalonego tytana. 

reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo

w rolach głównych: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, 

Najlepsze filmy 2019: "Podły, okrutny, zły"

Najlepsze filmy 2019: "Podły, okrutny, zły"

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy'ego śledzi cała Ameryka - to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?

reżyseria: Joe Berlinger

w rolach głównych: Zac Efron, Lily Collins, Kaya Scodelario, Jim Parsons, John Malkovich, 

Najlepsze filmy 2019: "Słodki koniec dnia"

Najlepsze filmy 2019: "Słodki koniec dnia"

W Volterra wszyscy się znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii (Krystyna Janda) – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, autorytetu moralnego. Jej życie toczy się w rytmie włoskiej prowincji, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o tragicznym wydarzeniu. Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.

reżyseria: Jacek Borcuch

w rolach głównych: Krystyna Janda, Kasia Smutniak, Kasia Smutniak, Antonio Catania, Lorenzo de Moor

Najlepsze filmy 2019: "Rocketman"

Najlepsze filmy 2019: "Rocketman"

Historia życia Eltona Johna ukazująca artystę od jego najmłodszych lat w Królewskiej Akademii Muzycznej po długoletnią współpracę z autorem tekstów, Berniem Taupinem.

reżyseria: Dexter Fletcher

w rolach głównych: Taron Egerton, Taron Egerton, Richard Madden, Bryce Dallas Howard, Gemma Jones, 

Najlepsze filmy 2019: "Królowa Kier"

Najlepsze filmy 2019: "Królowa Kier"

Anne jest szanowaną prawniczką, która pomaga nieletnim ofiarom molestowania seksualnego. Jej mąż, Peter to ceniony lekarz. Wysoki ekonomiczny, zawodowy i towarzyski status pozwala im wieść komfortowe życie w eleganckiej posiadłości, w której wychowują córki bliźniaczki. Pewnego dnia w ich domu zjawia się Gustav  – zbuntowany nastoletni syn Petera z pierwszego małżeństwa. Jego obecność obudzi w Anne uśpione pragnienia, podsycane przez spojrzenia, gesty, przypadkowy dotyk. Czy zakazana relacja, w której do zyskania jest chwila erotycznego spełnienia, a do stracenia – wszystko, jest warta ryzyka? 

reżyseria: May el-Toukhy

w rolach głównych: Trine Dyrholm, Gustav Lindh, Magnus Krepper

Najlepsze filmy 2019: "Król Lew"

Najlepsze filmy 2019: "Król Lew"

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. 

reżyseria: Jon Favreau

w rolach głównych: Donald Glover, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor, Alfre Woodard, Billy Eichner, Beyoncé Knowles, James Earl Jones, John Kani

Najlepsze filmy 2019: "W deszczowy dzień w Nowym Jorku"

Najlepsze filmy 2019: "W deszczowy dzień w Nowym Jorku"

Gatsby uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji. Reżyser filmowy zaprasza dziewczynę na pokaz roboczej wersji jego najnowszego dzieła. Będąca początkującą dziennikarką Ashleigh zostaje wciągnięta przez wydarzenia, dzięki którym poznaje scenarzystę oraz gwiazdę kina – Francisco Vegę. Pozostawiony samemu sobie Gatsby przypadkowo spotyka i spędza cały dzień w towarzystwie Chan – młodej i błyskotliwej siostry swojej ex dziewczyny. Rozmarzony i skąpany w deszczu dzień w Nowym Jorku sprawi, że Ashleigh pozna siebie na nowo, a jej chłopak przekona się, że żyje się tylko raz – ale to wystarczy, jeżeli znajdzie się właściwą osobę.

reżyseria: Woody Allen

w rolach głównych: Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna, Liev Schreiber, 

Najlepsze filmy 2019 >>

 

Najlepsze filmy 2019: "Pewnego razu... w Hollywood"

Najlepsze filmy 2019: "Pewnego razu... w Hollywood"

Los Angeles, 1969 roku. Rick Dalton zagrał kiedyś w popularnym, westernowym serialu telewizyjnym. Cliff Booth jest jego najlepszym przyjacielem oraz kaskaderem jednocześnie. Mężczyźni po latach nieobecności powracają do Hollywood. Obecny przemysł filmowy różni się jednak od Fabryki Snów, którą znali i opuścili przed laty. Pomimo to Rick zamieszkuje w luksusowej dzielnicy, gdzie jego sąsiadką zostaje między innymi słynna aktorka Sharon Tate.

reżyseria: Quentin Tarantino

w rolach głównych: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Julia Butters

Najlepsze filmy 2019: "Gdzie jesteś, Bernadette?"

Najlepsze filmy 2019: "Gdzie jesteś, Bernadette?"

Bernadette Fox ma kochającego, choć zapracowanego męża oraz wspaniałą córkę, piętnastoletnią Bee, dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Bee, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywa zaskakujące fakty z życia Bernadette...

reżyseria: Richard Linklater

w rolach głównych: Cate Blanchett, Billy Crudup, Kristen Wiig, Judy Greer, Laurence Fishburne, Troian Bellisario

Najlepsze filmy 2019: "Ból i blask"

Najlepsze filmy 2019: "Ból i blask"

Salvador Mallo, kultowy hiszpański reżyser filmowy, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności, przeżywa na nowo najważniejsze momenty swojego życia. Wraca myślami do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej dziewiczej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina pierwsze spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. 

Zachwycający, często zabawny, ale przede wszystkim intymny! "Ból i blask", najnowszy film Pedro Almodóvara został zaprezentowany na Odessa Film Festival 2019 >>

reżyseria: Pedro Almodóvar

w rolach głównych: Antonio Banderas, Asier Etxeandia, Leonardo Sbaraglia, Penélope Cruz, Julieta Serrano, Nora Navas

Najlepsze filmy 2019: "Joker"

Najlepsze filmy 2019: "Joker"

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines.

reżyseria: Todd Phillips

w rolach głównych: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz, 

Najlepsze filmy 2019: "Van Gogh. U bram wieczności"

Najlepsze filmy 2019: "Van Gogh. U bram wieczności"

Vincent Van Gogh szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. 

reżyseria: Julian Schnabel

w rolach głównych: Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner

Najlepsze filmy 2019: "Dzięki Bogu"

Najlepsze filmy 2019: "Dzięki Bogu"

Bohaterami "Dzięki Bogu" są trzej mężczyźni, którzy postanawiają zmierzyć się z demonami przeszłości. Próbują postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który molestował ich w dzieciństwie i wciąż pełni ważną funkcję w strukturach kościelnych.

reżyseria: François Ozon

w rolach głównych: Melvil Poupaud, Denis Ménochet, Swann Arlaud, Éric Caravaca, 

Najlepsze filmy 2019: "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie"

Najlepsze filmy 2019: "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie"

reżyseria: J.J. Abrams

w rolach głównych: Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Keri Russell, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson

Najlepsze filmy 2019: "Deerskin"

Najlepsze filmy 2019: "Deerskin"

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest... kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje.

 Z miłości do... kurtki? Absurdalny i zabawny film "Deerskin z Jeanem Dujardinem >>

reżyseria: Quentin Dupieux

w rolach głównych: Jean Dujardin, Adèle Haenel, 

Najlepsze filmy 2019: "La belle époque"

Najlepsze filmy 2019: "La belle époque"

Za kilka tysięcy euro możemy przenieść się do czasów Napoleona lub Marii Antoniny, Niemiec z lat 40., spotkać ze zmarłym ojcem lub Ernestem Hemingwayem, a nawet wrócić do ważnych dla nas chwil sprzed kilku dekad. Wszystko dopracowane jest w jak najmniejszych szczegółach. Scenografia, kostiumy, aktorzy. Zaproszenie na taką atrakcję otrzymał Victor (w tej roli Daniel Auteuil), popularny w latach 80. rysownik, dziś bezrobotny twórca komiksów. Victor pod wpływem pewnych wydarzeń postanawia skorzystać z okazji i "wrócić" do 1974 roku, gdy mieszkał w Lyonie. Dlaczego wybrał ten moment? Wtedy właśnie poznał miłość swojego życia

Wróćmy do czasów, gdy byliśmy szczęśliwi i zakochani. "La belle epoque" otworzył 10. edycję Odessa Film Festival [recenzja filmu] >>

reżyseria:  Nicolas Bedos

w rolach głównych: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier