Na dodatek, chodzi o miliony widzów na całym świecie! Choć konkurencja rośnie w siłę Netflix nie poddaje się i lansuje kolejne filmy i seriale własnej produkcji. Okazuje się, że lokalne tytuły to był strzał w dziesiątkę i to nie tylko w kraju, gdzie były tworzone. Obojętnie czy użytkownicy są z USA czy Indii, oni też oglądają seriale czy filmy Meksyku, Rosji czy Niemiec. Granice nie są już ważne, liczy się historia, co więcej, Polska też może pochwalić się pewnym sukcesem.

"Miłość do kwadratu" jest hitem na Netflix i to poza granicami naszego kraju. Ile osób obejrzało tę polską komedię romantyczną?

"Wielkie, wspaniałe historie są uniwersalne: mogą powstawać gdziekolwiek i być uwielbiane gdziekolwiek" - tak jest w przypadku tej polskiej komedii romantycznej, której premiera przypadła na okres tegorocznych Walentynek. Chodzi o "Miłość do kwadratu". Jesteście ciekawi ile osób obejrzało ten film na Netflix? Platforma podała, że tytuł miał aż 31 milionów odtworzeń w pierwszych czterech tygodniach od premiery. To świetny wynik! Wyróżniono też hiszpański "Poniżej zera" (47 mln odtworzeń), "Space Sweepers" z Korei Południowej (26 mln) i "Kto zabił Sarę?" z Meksyku (to również najpopularniejszy w historii platformy nieanglojęzyczny tytuł Netfliksa w USA). Choć polska produkcja nie urzekła krytyków i części widzów, widać, że takie filmy i historie przyciągają masę użytkowników serwisu. To może niepokoić, że w kolejnych miesiącach i latach do bibliotek będą trafiać tytuły "niskich lotów". Z drugiej strony, nadal walczymy z pandemią, a ludzie szukają po prostu lekkiej rozrywki. 

"Miłość do kwadratu": o czym jest ta pierwsza polska komedia romantyczna dla Netflix? Obsada i reżyseria

Główną bohaterką jest prowadząca podwójne życie Monika. Pracuje zarówno jako modelka (pod imieniem Klaudia), oraz jako nauczycielka w szkole podstawowej. Na jednaj z sesji poznaje przystojnego flirciarza Enzo. Czy mężczyzna pozna sekret bohaterki? 

Za reżyserię "Miłość do kwadratu" odpowiada Filip Zylber, który ma na swoim koncie takie tytuły jak "Serce nie sługa" czy "Jak poślubić milionera". Główne role zagrała Adrianna Chlebicka ("M jak miłość", "Kontrola"), Mateusz Banasiuk, a także Mirosław Baka, Wojciech Kalarus, Krzysztof Czeczot, Anna Smołowik czy Jacek Knap.

"Miłość do kwadratu" na Netflix. Zobacz zwiastun