Pod hasztagiem #TakeDownMillieBobbyBrown internauci zaczęli publikować na Twitterze obraźliwe posty i grafiki, których główną bohaterką stała się gwiazda "Stranger Things". Millie Bobby Brown przedstawiana jest w nich jako osoba nietolerancyjna, agresywna i gnębiąca ludzi ze względu na ich orientację seksualną oraz wyznanie. Są to między innymi screeny z jej Snapchata z nałożonym tekstem, podrobione rozmowy z aktorką i zmyślone komentarze.

Millie Bobby Brown ma swoją markę kosmetyków wegańskich. Co znajdziemy w ofercie Florence by Mills? >>

Czy aktorka jest homofobką? Trudno w to uwierzyć - od dawna wspiera osoby LGBT w walce o swoje prawa. Niestety, wielu fanów podeszło do publikowanych postów bezrefleksyjnie i uznało je za prawdziwe. Mimo poprzedniej zdecydowanej aktywności na Twitterze, aktorka postanowiła zniknąć z tego kanału social media. Nie jest to pierwszy raz, kiedy internauci używają cyberprzemocy wobec innych oraz doprowadzają gwiazdy do wycofania się z internetowej działalności.

Najbardziej znana czternastolatka na świecie, Millie Bobby Brown, poza rolą Jedenastki w hitowym serialu Netfliksa "Stranger Things", ma też na koncie seriale "One Upon a Time in Wonderland" oraz "Intruders", epizody i role teledyskach The XX oraz Sigma (ft. Birdy).