Jednak, zanim zaczniemy analizować tekst piosenki czy zawarte w teledysku symbole, warto wrócić do początku i przypomnieć sobie, jak zaczął się ich związek. W końcu jeszcze parę lat temu Liam Hemsworth i Miley Cyrus byli uznawani za najgorętszą parę Hollywoodu. W pewnym momencie jednak wszystko runęło w gruzach. Dlaczego?

Na burzliwy związek Miley Cyrus i Liama Hemswrotha składają się liczne zerwania, spontaniczny ślub i dość szybki rozwód.

Historia miłości Miley i Liama – chronologia związku

  • 03.2010 r. – oficjalny początek związku Miley i Liama
  • 2010-2012 r. – rozstania i powroty
  • 05.2012 r. – zaręczyny
  • 07.2013 r. – zerwanie zaręczyn
  • 01.2016 r. – ponowne zaręczyny
  • 12.2018 r. – ślub
  • 08.2019 r. – ogłoszenie separacji i złożenie pozwu rozwodowego
  • 01.2020 r. – rozwód

Miley Cyrus, Liam Hemsworth – „The Last Song”

Jak się poznali? Miley Cyrus i Liam Hemsworth zagrali razem w filmie „Ostatnia piosenka”. Historia bazowała na powieści Nicholasa Sparksa i – jak można się domyślić – opowiada o wzruszającej, rozkwitającej miłości pomiędzy dwojgiem osób. To nie pierwszy raz, gdy pomiędzy aktorami odgrywającymi sceny miłości, zakiełkowało prawdziwe uczucie. Vincent Cassel, Monica Bellucci czy Tom Holland i Zendaya także zakochali się na planie filmowym.

O tym, że wpadli sobie w oko mówiono tuż po skończeniu nagrań do filmu. Gdy para żegnała się na lotnisku doszło do romantycznej sceny – nie było wątpliwości, że coś do siebie czują.

Już podczas promocji filmu, jeszcze w 2009 roku, zachowywali się jak para. Zawsze objęci, okazujący sobie czułości, wydawali się zakochani.

Miley Cyrus, Liam Hemsworth – rozstania i powroty

Miley Cyrus i Liam Hemsworth zerwali krótko później. W sierpniu 2010 roku rzecznik prasowy Liama Hemswortha potwierdził, że nie są już razem.

Tym większym zaskoczeniem zareagowali fani, gdy zaledwie miesiąc później spotkano Miley Cyrus i Liama Hemswotha na randce. „Zdecydowanie znowu wyglądali jak para” – potwierdził świadek ich spotkania. Według niego, Cyrus i Hemsworth śmiali się, rozmawiali, przytulali… Wydawało się, że wszystko wraca na dobre tory.

Tymczasem krótko później okazało się, że ponownie zerwali. Ich znajomi w rozmowie z magazynem People opowiadali, że ich relacja nie jest przewidywalna. „Z nimi nigdy nic nie wiadomo” – komentowano. Zwracano też uwagę na to, że para wciąż pozostaje w przyjaźni.

Miley Cyrus i Liam Hemsworth – zaręczyny

Mimo tego, że nieustannie zrywali i do siebie wracali, Liam zdecydował się na wkroczenie w kolejną fazę związku – oświadczył się Miley. Pierścionek zaręczynowy trafił na jej dłoń w 2012 roku. Para była szczęśliwie zakochana, nie mogli doczekać się ślubu.

Entuzjazm udzielił się także rodzinie Miley. Bill Ray Cyrus wielokrotnie powtarzał, że ma świetny kontakt z Liamem – „Cała rodzina go uwielbia” mówił.

Jednak, już w marcu 2013 roku Miley została przyłapana bez pierścionka zaręczynowego. To był początek spekulacji, które dodatkowo podsyciła informacja o przesunięciu ślubu. „Wciąż są zaręczeni i wciąż razem mieszkają. Uświadomili sobie tylko, że nie ma pośpiechu z ślubem i, że lepiej będzie trochę poczekać” – wyjaśniali ich bliscy. Okazało się jednak inaczej – jesienią 2013 para ogłosiła rozstanie.

Miley Cyrus, Liam Hemsworth – najdłuższa rozłąka i ponowne zaręczyny

W kolejnych latach para nie wracała do siebie tak często, jak miało to miejsce od 2009 roku. Zarówno Miley, jak i Liam weszli w kolejne związki. Wśród osób, z którymi randkowała Cyrus, wymienić można Benjiego Maddena, Patricka Schwarzeneggera czy Stellę Maxwell. Chociaż mogło się wydawać, że związek Miley Cyrus i Liama Hemswortha to już przeszłość, Miley kilkukrotnie podkreślała, że to właśnie Liam jest miłością jej życia.

Uczucie, które ich łączyło, okazało się silniejsze niż wszelkie wcześniejsze niepowodzenia i trudności. W 2016 roku Miley Cyrus i Liam Hemsworth wrócili do siebie. Jeszcze w styczniu zaręczyli się ponownie. „Chociaż to może wydawać się niespodziewane, przez ostatnie miesiące byli ze sobą bardzo blisko” – tłumaczy bliski pary.

Rok 2016 wydawał się wręcz sielankowy. Miley i Liam spędzili dużo czasu ze swoimi rodzinami – dzielili się wspólnymi zdjęciami, nie było wątpliwości, że są sobie bliscy i tworzą rodzinę. Hucznie świętowali chociażby 24 urodziny Miley Cyrus – Liam dodał na Instagrama przeurocze zdjęcie swojej narzeczonej i nazwał ją „favourite little angel”. Kolejne lata wyglądały na równie wspaniałe. Para wydawała się na tyle zakochana, że co jakiś czas pojawiały się plotki o tym, że sekretnie wzięli ślub.

Miley Cyrus, Liam Hemsworth – ślub i rozwód

Jednak to dopiero w grudniu 2018 roku Miley Cyrus i Liam Hemsworth stanęli na ślubnym kobiercu. Miley poinformowała o tym swoich fanów na Instagramie – ślubne zdjęcie podpisała „12.23.18 / 10 lat później… / To prawdopodobnie nasz milionowy pocałunek”. Jednak szczęście nie trwało długo...

„Rozstanie jest najlepszą opcją z możliwych”

Właśnie takie wyjaśnienie fanom podali przedstawiciele pary w sierpniu 2019 roku. Po 9 miesiącach małżeństwa para zdecydowała się na separację. Dlaczego?

  • Niektórzy uznają, ze przyczyną jest styl życia Liama Hemswortha. Aktor miał bardzo dużo imprezować, nieustannie spożywać alkohol i zażywać narkotyki.
  • Inni jednak twierdzą, że winą za rozpad małżeństwa należy obarczyć Miley Cyrus. Uznano, że piosenkarka nie potrafi wytrzymać w monogamicznym związku – jak sama podkreślała w wywiadach, nie podobało jej się też to, że mąż próbował ją kontrolować.

Czy Liam Hemsworth zdradził Miley Cyrus?

Miley Cyrus i Liam Hemsworth rozwiedli się w styczniu 2020 roku. Po rozstaniu z Liamem Miley umawiała się z Kaitlynn Carter, co sprawiło, że wiele osób komentujących ich rozwód uznało, że Miley nie nadaje się do heteroseksualnego, tradycyjnego związku i dlatego ich małżeństwo nie wyszło. Prawda okazała się jednak inna.

W wywiadach Miley podkreślała, że ich małżeństwo było… beznadziejne. Pojawiło się coraz więcej spekulacji, że Liam dopuścił się zdrady – a wydany w 2023 roku (dokładnie w jego urodziny) revenge song „Flowers” dobitnie to udowadnia. Według najnowszych teorii internautów, mąż Miley Cyrus zdradził ją z koleżanką z planu, Jennifer Lawrence. Przez media powtarzana jest także informacja, że Liam miał 14 różnych kochanek – spotykał się z nimi w domu, w którym Miley nagrała teledysk do swojej piosenki. W odróżnieniu od Pique, który odpowiedział na piosenkę dotycząca rozstania jego i Shakiry, Liam nie zabrał głosu – został jednak przyłapany przez paparazzich na lotnisku. Prawdopodobnie wybiera się na wakacje ze swoją nową partnerką, Gabriellą Brooks. Niektórzy fani sądzą, że Brooks była tancerką Cyrus i występowała na jej koncertach.

Chociaż to tylko spekulacje, wydaje się, że jednego możemy być pewni – Miley Cyrus, Liam Hemsworth i historia ich miłości dobiegła końca. Chociaż w przeszłości wielokrotnie do siebie wracali, raczej nigdy więcej już do tego nie dojdzie.