Mila Kunis i Ashton Kutcher i ich zbiórka dla Ukrainy

Dwa tygodnie temu świat obiegł niezwykły film pary, w którym opowiedzieli o zbiórce na pomoc dla Ukrainy. Znając siłę swoich społeczności jak i samą moc social mediów, Mila Kunis i Ashton Kutcher postanowili nie tylko nagłośnić problem okrutnej inwazji Rosji na Ukrainę. Wraz z markami takimi jak Flexport.org i Airbnb.org zorganizowali charytatywną zbiórkę. Co jakiś czas informowali fanów o efektach całego przedsięwzięcia i sumie, którą już udało im się zebrać dzięki pomocy internautów i internautek. Zaledwie kilka godzin temu opublikowali kolejny update. Zebrana wspólnie kwota osiągnęła pułap 30 milionów dolarów. 

Ponad 65 000 z Was przekazało darowizny - powiedziała Mila w opublikowanym filmie. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Wasze wsparcie.

Zebrana kwota pozwala działać i to na ogromną skalę. Flexport organizuje transporty materiałów pomocowych do miejsc, w których przebywają uchodźcy w Polsce, Rumunii, na Węgrzech, Słowacji i w Mołdawii. Airbnb zapewnia natomiast darmowe, krótkoterminowe mieszkania dla uchodźców uciekających z Ukrainy. 

Mimo ogromnego sukcesu, Ashton przyznał, że nie przestają zbierać datków. "Chcemy zrobić wszystko, aby miłość, którą otrzymaliśmy od Was w ramach tego przedsięwzięcia, dotknęła każdego potrzebującego czy potrzebującą".

Choć daleko nam jeszcze do rozwiązania problemu, nasz wspólny wysiłek pozwoli wielu ludziom łagodniej wylądować w tej niepewnej przyszłości - dodała Mila Kunis.

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy