Met Gala 2022: wszystko co musicie o niej wiedzieć

Wszyscy z wypiekami na twarzy czekamy na nadchodzącą Met Galę 2022. To właśnie z okazji tego wydarzenia najwybitniejsze postacie świata mody i kina spotkają się, by złożyć hołd modzie i najznakomitszym projektantom. Organizatorką "modowych Oscarów", nieprzerwanie od 1995 roku, jest redaktor naczelna amerykańskiego "Vogue’a" - Anna Wintour. Tegoroczna gala odbywa się nietypowo, ponieważ zaledwie osiem miesięcy po ostatniej edycji - zmiana ta była spowodowana trwającą pandemią. Temat przewodni gali: „In America: An Anthology of Fashion”, nawiązuje do ubiegłorocznego motywu „In America: A Lexicon in Fashion”. Jednak tym razem skupiono się głównie na modzie z poprzedniego stulecia.

Powrócono także do dawnej tradycji organizowania wydarzenia w pierwszy poniedziałek maja.

Grammy 2022: Dua Lipa w vintage. Gwiazda założyła legendarną suknię Versace z drugiego obiegu>>

Met Gala 2022: prowadzący

Odpowiedni dobór prowadzących to jeden z najważniejszych, ale też najtrudniejszych elementów ceremonii - to właśnie oni stoją za sukcesem wydarzenia lub przyczyniają się do jego klęski. Jak już oficjalnie ogłoszono, że tegoroczną galę poprowadzi małżeństwo - Blake Lively i Ryan Reynolds, czyli jedna z najzabawniejszych par Hollywood. Oprócz nich pojawią się również Regina King i Lin-Manuel Miranda. Co więcej, do współpracy zostały zaproszone takie ikony, jak Martin Scorsese, Chloé Zhao czy Tom Ford - to właśnie oni stworzą filmowe winietki, które będą wyświetlane podczas uroczystości. Możemy być zatem pewni, że na czerwonym dywanie nie zabraknie spektakularnych kreacji, jak również czeka na nas wyjątkowa oprawa.

Met Gala 2022: dress code

Każdy z gości wraz z zaproszeniem otrzymuje informacje dotyczącą obowiązującego dress code'u. W ubiegłym roku, tematem przewodnim była amerykańska niepodległość, co wielu osobom nie wydało się zbytnio ciekawe. W tym roku na pewno nie będziemy mogli narzekać na nudę - będzie obowiązywać styl, jak zwykle iście wieczorowy, lecz królować mają gilded glamour (pozłacany glamour) oraz styl white-tie. Tegoroczny dress code będzie nawiązywał do "złotej ery" Nowego Jorku, dlatego możemy być pewni, że czeka na nas przepych wspaniałości i wyszukanych kreacji. Największe nazwiska Hollywood i świata mody zaprezentują niesamowite stroje, stworzone przez najlepszych projektantów.

Jednak idąc śladami ubiegłych edycji gali, możemy być pewni, że nie wszyscy goście będą przestrzegać obowiązującego dress code'u. Kto się wyłamie? Dowiemy się tego już w poniedziałek 2 maja! 

Te rzeczy będą modne w 2022 roku. Oto najważniejsze nowe trendy według Pinteresta>>

___

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.