Met Gala to jedna z najbardziej prestiżowych imprez roku. Przyciąga najważniejsze osobistości ze świata mody oraz show-biznesu. Podczas tegorocznej Met Gali gwiazdy pojawiły się na czerwonym dywanie w kreacjach nawiązujących do twórczości Rei Kawakubozałożycielki słynnej marki Comme des Garçons. Awangardowe stylizacje były jednak w zdecydowanej mniejszości.

W tym roku obowiązki "gospodarzy" obok Anny Wintour, naczelnej Vogue'a sprawowali Katy Perry i Pharrell Williams. Na balu zjawili się m.in. Rihanna, Kim Kardashian, Blake Lively, Jennifer Lopez, Madonna, Katy Perry, Kendall Jenner, Selena Gomez, Lily-Rose Depp, Kylie Jenner, siostry Hadid i Cara Delevivnge. Zobaczcie wszystkie kreacje gwiazd, które powiajwiły się na Met Gala 2017 >>>

Met Gala 2017: temat wystawy

Met Gala 2017 (znana też jako Costume Institute Gala) poświęcona jest wystawie “Rei Kawakubo / Comme des Garçons: Art of the In-Between” (4.05-4.10.2017) w słynnym Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. To pierwsza ekspozycja od 1983 roku skupiająca się tylko na jednym projektancie. Dziś 74-letnia Rei Kawakubo jest założycielką słynnej marki Comme des Garçons oraz firmy Dover Street Market. Założony w 1973 roku brand sprzedawał najpierw kolekcje dla kobiet, linia męska pojawiła się pięć lat później. Japonka specjalizuje się w surowych i zdekonstruowanych formach, dlatego jej projekty nazywa się często jako "anti-fashion". Kawakubo kładzie też spory nacisk na inne aspekty swojego biznesu - bierze udział w tworzeniu oprawy graficznej marki, reklam, a także wystroju butików - wierząc, że te wszystkie tematy są częścią jednej wizji jaką jest właśnie Comme des Garçons. Wystawa składa się z około 150 strojów/eksponatów. Co więcej, Rei Kawakubo współpracowała z kuratorem Costume Institute, Andrew Boltonem nad jej wyglądem.

Met Gala 2017: stylizacje gwiazd - ZDJĘCIA >>