Meghan Markle urodziła dziecko!

Meghan Markle została mamą! Brytyjskie media jeszcze kilka dni temu prześcigały się, kiedy księżna Sussex urodzi dziecko. Większość była zdania, że chodzi o koniec kwietnia. Plotkowano również o tym, na jaki poród zdecyduje się księżna Meghan i czy Markle pojawi się z dzieckiem kilka godzin po porodzie, tak jak to było w przypadku Kate Middleton. Przypomnijmy, plotki o ciąży potwierdzono 15 października ubiegłego roku. Pałac Kensington ujawnił wtedy, że pierwszy potomek tej pary przyjdzie na świat wiosną 2019 roku. Informację zamieszczono w momencie, gdy księżna Meghan i książę Harry wybrali się w 16-dniową podróż po Australii i Nowej Zelandii. 

Meghan Markle wróci w finale serialu "W garniturach" jako Rachel Zane? Co się stanie z jej bohaterką w "Suits"? >>

Od początku wiadomo było, że dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego urodzi się wiosną. Tak podano w oficjalnym komunikacie. Na dodatek, w połowie stycznia tego roku, podczas jednego ze spotkań, księżna zapytana o datę porodu, przyznała, że jest w szóstym miesiącu ciąży, więc szybko potwierdzono, że dziecko Meghan Markle przyjdzie na świat pod koniec kwietnia. Jednak ten news nie sprawdził się. Ciąża Meghan Markle była lekko przenoszona.

Dziecko Meghan Markle urodziło się 6 maja 2019 roku o godz. 5.26, czyli znacznie później niż dotąd uważano. Poród rozpoczął się nad ranem, a książę Harry asystował swojej żonie przez cały czas. Przy świeżo upieczonych rodzicach była również Doria Ragland, matka księżnej Sussex.

Dziecko Meghan Markle. Poznaj informacje o nowym Royal Baby

Informację o narodzinach dziecka Meghan Markle, jako pierwsza otrzymała królowa Elżbieta. Taka zasada panuje w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Jeszcze do godziny 15.30 media nie wiedziały czy dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego urodziło się w szpitalu czy w domu. Na początku grudnia ubiegłego roku dywagowano na temat, że Megan Markle zamierza urodzić dziecko w domu w Windsorze. Nieopodal posiadłości, a dokładnie 25 kilometrów dalej, leży szpital Frimley Park Hospital. Z początku wszystkim wydawało się, że księżna Sussex, tak jak Kate Middleton zdecyduje się na poród w londyńskim szpitalu św. Marii, a dokładnie w skrzydle Lindo, gdzie rodziła również Pippa Middleton, Amal Clooney oraz księżna Diana. W warunkach domowych urodziła się w 1819 roku Królowa Wiktoria, a obecnie panująca Elżbieta II w pałacu wydała na świat czwórkę dzieci.

Dziecko Meghan Markle: chłopiec czy dziewczynka?

A jakiej jest płci dziecko Meghan Markle? Para była o to pytana dosyć często, co ciekawe, przyszli rodzice sami nie wiedzieli jakiej płci jest ich potomek. Aż do samego końca! "Nie wiem czy będzie to chłopiec czy dziewczynka, to ma być niespodzianka" - przyznała Meghan Markle 9-letniej Kitty Dudley podczas wizyty pary książęcej w Berkenhead. W przeszłości podobną decyzję podjęli Kate Middleton i książę William.

"To chłopiec!" Obwieścili arystokraci na swoim instagramie @sussexroyal. Dziecko ważyło 3,2 kg. Syn Meghan Markle i księcia Harry'ego będzie miał zarówno brytyjskie, jak i amerykańskie obywatelstwo. 

Pozostaje jeszcze kwestia imienia dziecka Meghan Markle. Już dzień po ogłoszeniu nowin o ciąży, w zakładach buckmacherskich obstawiano kolejne imiona. Najwięcej ludzi typowało: Alice, Victoria, Mary, Isabella, Eleanor, Augusta, Rachel lub Diana dla dziewczynki oraz Alexander, Arthur, Philip, Albert, Nicholas, Alfred, James czy Thomas dla chłopca. Sam książę Karol dolał sporo oliwy do ognia. W trakcie rozmowy z dziennikarzami zdradził całkiem sporo: "Mój syn Harry mówił mi, że podczas ostatniej podróży po Australii, on i jego żona dostawali wiele propozycji dotyczących imienia dla ich dziecka. Biorą pod uwagę Kylie oraz Shane". Odchodząc od plotek, jedno jest pewne - dziecko Meghan Markle otrzyma kilka imion, prawdopodobnie trzy a nawet cztery. Przykład? Przyszły tata w akcie urodzenia ma wpisane: Henry Charles Albert David Windsor. Kilka minut po ogłoszeniu, że Meghan Markle urodziła chłopca, książę Harry ujawnił, że potomek nie otrzymał jeszcze imion. 

Dziecko Meghan Markle: czy otrzyma tytuł książęcy?

Z początku podano, że dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego nie otrzyma tytułu "księcia" lub "księżniczki" od razu po urodzeniu, chyba że królowa zadecyduje inaczej. Chodzi o tradycję wprowadzoną za czasów króla Jerzego V (1917 rok), który zdecydował się ograniczyć ilość królewskich tytułów. 

Jeśli Meghan Markle i książę Harry doczekają się potomstwa płci żeńskiej, ich tytuł skończy się wraz ze śmiercią arystokraty. Księciem Sussex, hrabią Dumbarton i baronem Kilkeel może zostać jedynie syn tej sławnej pary. Poza tym, dziecko Meghan Markle jest siódmą osobą w kolejce do brytyjskiego tronu. Wcześniej na liście jest książę Harry, dzieci księcia Williama i Kate Middleton, a także wspomniany już William oraz książę Karol. 

Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego: zdjęcia

Meghan Markle i książę Harry nie zdecydowali się na publikację fotografii dziecka tuż po porodzie. Podobnie było w przypadku narodzin potomstwa Kate Middleton i księcia Williama. Jedyna rożnica to taka, że po kilkunastu godzinach od urodzeniu dziecka, Księżna Cambridge tradycyjnie pojawiała się przed londyńskim szpitalem, za co została niedawno skrytykowana przez Keirę Knightley.