Gdy tylko pojawiła się informacja o tym, że Meghan Markle i książę Harry udzielą ekskluzywnego wywiadu Oprah Winfrey w mediach zawrzało. Zarówno amerykańscy, jak i brytyjscy dziennikarze zaczęli dywagować na temat tego, co księżna Sussex powie i jak zareaguje na to rodzina królewska, a zwłaszcza królowa Elżbieta. Pierwsze teasery tylko dodatkowo podgrzały atmosferę, a gdy okazało się, że książę Filip trafił do szpitala zaczęto się zastanawiać czy to nie ma związku z wywiadem i czy emisja programu nie powinna zostać przesunięta. Na szczęście cierpliwość się opłaciła i wiemy już co Meghan Markle i książę Harry ujawnili. Poznajcie najważniejsze fragmenty z dwugodzinnej rozmowy ze słynną amerykańską dziennikarką. 

Meghan Markle i książę Harry: wywiad Oprah Winfrey. Najważniejsze fragmenty

Tak jak wszyscy przypuszczali, wywiad Oprah Winfrey z Meghan Markle i księciem Harrym ujawnił sporo szokujących rzeczy. To "najlepsza rozmowa, jaką kiedykolwiek przeprowadziłam" - przyznała legendarna Winfrey. Podobno nie było też tematów tabu. Meghan na początku rozmowy dodała też, że nie znała pytań dziennikarki oraz, że z Harrym nie przyjęli zapłaty za tę rozmowę. A czego się dowiedzieliśmy? Pojawiła się kwestia różnych standardów w stosunku do niej i do innych członków rodziny, co więcej, Meghan ujawniła, że była naiwna wchodząc do brytyjskiej rodziny królewskiej. Gdy Kate była w ciąży za każdym razem ją chwalono, a w przypadku Markle było zupełnie odwrotnie. 

W jednym z teaserów Winfrey zadała pytanie: "Milczałaś, czy byłaś uciszana?". Co na to odpowiedziała Meghan? "To drugie". To nie wszystko, Markle powiedziała również, że przez wiele miesięcy nie wychodziła z domu z powodu zbyt "dużej prasy". "Życie w rodzinie królewskiej było bardzo samotne i izolujące. Miałam mało wolności. To wyglądało tak: jestem wszędzie, ale nigdzie mnie nie ma."

Poznaliśmy także prawdę o tym, dlaczego Archie, syn Meghan i Harry'ego nie ma tytułu książęcego. A przecież w mediach twierdzono, że to była ich decyzja. Okazuje się, że wcale tak nie było... Gdy Markle była w ciąży dowiedziała się, że jej dziecko nie tylko zostanie księciem lub księżniczką, ale również z tego powodu nie otrzyma ochrony. "On musi być bezpieczny, stworzyliście tę potworną maszynę i pozwoliliście na to. Musimy być bezpieczni". Dlaczego Archie nie jest prawowitym arystokratą i małym księciem? Znaczącą kwestią okazał się kolor skóry. Choć Meghan nie podała dokładnych imion, powiedziała, że Windsorowie przeprowadzili kilka rozmów: "Było kilka obaw i rozmów na temat tego, jak ciemna może być jego skóra, kiedy się urodzi. To było dla 'nich' bardzo niewygodne". "W tamtym czasie było to niezręczne, byłem zszokowany. Nie czuję się komfortowo, by tym się podzielić. To się stało na samym początku, kiedy wypłynęła kwestia braku ochrony. 'Jak będą wyglądać twoje dzieci?' - pytali" - powiedział Harry.

Jednym z najbardziej szokujących wyznań było to o myślach samobójczych Meghan Markle. "Byłam naprawdę zawstydzona, że powiedziałam to w tamtym czasie i wstydziłam się przyznać zwłaszcza Harry'emu. Wiem, ile on wycierpiał. Ale wiedziałam, że jeśli tego nie powiem, zrobię 'to'. Po prostu nie chciałam już dłużej żyć. To była bardzo wyraźna, prawdziwa i przerażająca ciągła myśl" - powiedziała księżna Sussex. O Meghan martwiła się matka i przyjaciele, którzy uważali, że Markle była za mało chroniona. Żona Harry'ego chciała to zgłosić, poprosić o pomoc, ale nie mogła, bo była "tylko" członkiem rodziny, a nie zarabiającym członkiem instytucji ("The Firm"). "Powiedziałam, że muszę gdzieś się zgłosić, aby uzyskać pomoc. Powiedzieli mi, że nie mogę. (...) nie możesz uzyskać pomocy, mimo że jesteś na skraju samobójstwa - to właśnie usłyszałam. Taka jest prawda. (...)  Jedną z osób, z którymi się skontaktowałam i która nadal była przyjacielem i powiernikiem, to jedna z najlepszych przyjaciółek mamy mojego męża, jedna z przyjaciółek [księżnej] Diany."

Nie wiem, jak oni mogą oczekiwać, że po tym wszystkim wciąż będziemy milczeć. Szczególnie że "firma" brała aktywny udział w utrwalaniu kłamstw na nasz temat. 

Gdy była mowa, o słynnych członkach rodziny, Meghan Markle pozytywnie wyraziła się o Elżbiecie. "Królowa zawsze była dla mnie wspaniała" - przyznała. Gdy  zorganizowano ich pierwsze wspólne wyjście, brytyjska monarchini podarowała Amerykance kolczyki z perłami i pasujący do nich naszyjnik, a w samochodzie królowa rozłożyła na ich kolanach wspólny koc. "To sprawiło, że pomyślałam też o mojej babci".

Meghan Markle o Kate Middleton. Co powiedziała księżna Sussex podczas wywiadu u Oprah Winfrey

Na kilka godzin przed emisją wywiadu Meghan Markle na portalu TMZ (który jako źródło cytował NYC Post) pojawiła się informacja, że księżna Sussex była miła dla swojej bratowej, czyli Kate Middleton i wyrażała się o niej tylko i wyłącznie z sympatią. A przecież media zarzucały obu paniom, że są skonfliktowane i nie potrafiły nawiązać przyjaźni, gdy Meghan mieszkała jeszcze w Londynie. Czy informacje się potwierdziły? Markle nie wiele zdradziła, ale wyjaśniła sytuację "słynnego" doprowadzenia do łez Kate. Jak było naprawdę? "Było odwrotnie. To był ciężki tydzień przed ślubem (...). Kilka dni przed uroczystością była zdenerwowana. Chodziło o sukienki dziewczynek, które niosły kwiaty. To ja płakałam... Przeprosiła, przysłała mi kwiaty. To nie fair, żeby mówić o tym teraz, ponieważ Kate powiedziała "przepraszam" i ja jej wybaczyłam (...). Cała królewska instytucja wiedziała, że to, co mówiła prasa, nie było prawdą. Wiem, że Kate chciałaby, żeby zostało to wyjaśnione".

"W żaden sposób nie chcę zdyskredytować Kate" - dodała Meghan nie ujawniając szczegółów, ale Markle dodała, że to był punkt zwrotny, który pogorszył relacje rodzinne. 

Wywiad Oprah Winfrey z Meghan Markle i księciem Harrym, zostanie wyemitowany również w polskiej telewizji w poniedziałek, 8 marca, o godzinie 20:30 na antenie TVN24.

Meghan Markle i książę Harry: związek

Meghan Markle i książę Harry to para, na której temat ekscytują się już nie tylko Brytyjczycy. On - arystokrata, ona - aktorka znana z serialu ,,Suits". Jak rozpoczęła się miłość tej dwójki? W wywiadzie dla BBC para ujawniła, że w 2016 roku poznała ich ze sobą wspólna koleżanka. Swoją relację chcieli utrzymać w tajemnicy i nawet im się to udało... przez pierwsze kilka miesięcy. Media szybko dotarły do prywatnych informacji o Meghan Markle, co w konsekwencji zrodziło sporo plotek. W oficjalnym oświadczeniu, które wydał rzecznik brytyjskiej rodziny królewskiej, potwierdzono, iż książę Harry i Meghan Markle spotykają się od kilku miesięcy. Pod koniec 2017 roku pojawili się razem na Invictus Games 2017 w Toronto, a kilka tygodni później ogłosili informację o zaręczynach.

Ślub odbył się 19 maja 2018 roku w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor w Wielkiej Brytanii, a wśród gości pojawiły się takie osobistości jak: Serena Williams, Elton John, Oprah Winfrey, George Clooney, James Corden, Priyanka Chopra, David i Victoria Beckham czy Idris Elba.

6 maja 2019 roku urodził się syn Meghan Markle i księcia Harry'ego, Archie Mountbatten-Windsor. Chłopiec ma zarówno brytyjskie, jak i amerykańskie obywatelstwo.

Meghan Markle i książę Harry: rezygnacja

Na początku 2020 roku para opublikowała oświadczenie, w którym ogłosiła rezygnację z funkcji wyższych rangą członków rodziny królewskiej. Decyzja wywoła nie tylko międzynarodowy szok, ale była zaskoczeniem dla samej rodziny królewskiej. Pomimo iż Królowa Elżbieta II miała wiedzieć o planach Meghan i księcia Harry'ego oświadczenie zaskoczyło zarówno królową, jak i fanów.

,,(...) Zamierzamy wycofać się jako członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, przy jednoczesnym dalszym wspieraniu Jej Królewskiej Mości Królowej. Czujemy się przez Was zachęceni, w szczególnie w ostatnich latach, do dokonania tej zmiany i jesteśmy na to gotowi. Planujemy teraz podzielić czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, nadal szanując nasze obowiązki wobec Królowej, Wspólnoty Narodów i naszych patronatów. (...)" – ogłosili w oświadczeniu.

Przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji para zastrzegła znak towarowy ,,Sussex Royal" na produkty takie jak gadżety czy ubrania. Według brytyjskich mediów Meghan i Harry już wtedy postanowili przygotować się na wielkie zmiany w ich życiu... a nawet zabezpieczyć finansowo. Jak doniosły wówczas media, Elżbiecie nie spodobało się wykorzystywanie słowa ,,royal" w budowaniu marki małżeństwa. Od ogłoszenia decyzji minął ponad rok, ale napiętą atmosferę pomiędzy parą, a przedstawicielami królewskiej rodziny czuć do dzisiaj. Wiemy już, że Meghan i Harry nie wrócą do swoich królewskich obowiązków, co potwierdziła już sama królowa.

Meghan Markle oskarżona o mobbing

Zanim wyemitowano wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym, o księżnej Sussex zrobiło się znów głośno i to nie za sprawą ciąży Amerykanki. Kilka dni temu, pisaliśmy o zarzutach kierowanych w kierunku Meghan, które opublikował jeden z brytyjskich dzienników. Księżna miała znęcać się i zastraszać pracowników Pałacu Buckingham. Początkowo przedstawiciele nie komentowali sprawy, aż postanowili potwierdzić, iż wszczęli śledztwo w sprawie stosunku księżnej Sussex do pracowników. 

,,Jesteśmy bardzo zaniepokojeni zarzutami ze strony byłych pracowników Księcia i Księżnej Sussex (...) W związku z tym nasz zespół HR przeanalizuje okoliczności opisane w artykule. Rodzina królewska od wielu lat prowadzi politykę ochrony godności w pracy i nie toleruje oraz nie będzie tolerować zastraszania czy nękania pracowników". – ogłosili przedstawiciele Pałacu Buckingham.

Meghan Markle komentuje zarzuty dotyczące zastraszania pracowników Pałacu Buckingham. Jak księżna Sussex traktowała personel?>>>