Pod nieco tajemniczą nazwą "manicure kombinowany" kryje się technika odpowiedniego przygotowywania płytki paznokciowej pod nałożenie lakieru każdego rodzaju. Jednak zalety tej metody docenią zwłaszcza fanki manicure hybrydowego, bo "kombinowanie" przy płytce wyraźnie opóźnia pojawianie się mało estetycznych odrostów. Oto wszystko, co powinnaś wiedzieć o tym rodzaju mani.

Co to jest manicure kombinowany?

Utrzymanie skórek wokół paznokci w dobrym stanie może być trudne. Zwykle są suche, a przez to również podatne na zahaczanie i skaleczenia. Wiele wątpliwości pojawia się również w związku z ich "obróbką". Nie brakuje zwolenników i przeciwników odsuwania i wycinania skórek cążkami. Inni stawiają zaś na frezowanie. Jeszcze inni uważają, że najpiękniejsze jest to, co w pełni naturalne i co najwyżej odsuwają je delikatnie drewnianym patyczkiem. 

Jeśli manicure ogranicza się jedynie do nadania paznokciom kształtu i oczyszczania ich, ale bez malowania, to faktycznie samo odsunięcie skórek będzie wystarczającym zabiegiem. Jednak większość kobiet maluje paznokcie kolorowymi lakierami - zwykłymi oraz hybrydowymi, część stylizuje płytkę żelem. Stylizacja, która z założenia ma pozostać na paznokciach przez co najmniej kilkanaście dni, musi być położona na perfekcyjnie przygotowaną płytkę. Największą trudność sprawia malowanie "pod skórki" w taki sposób, by nie pozostawić przerwy między płytką a nimi. W ten sposób wydłuża się estetyczny wygląd stylizacji - odrost pojawia się później. 

Dokładne odsunięcie i wyfrezowanie skórek to najważniejsza część przygotowania płytki do malowania "pod skórki". Manicure kombinowany polega więc na łączeniu kilku metod przygotowania płytki i skórek w taki sposób, by przedłużyć trwałość i świeżość stylizacji. 

Manicure kombinowany krok po kroku

Jak zrobić manicure kombinowany? Wbrew pozorom, zadanie nie należy do łatwych, bo żeby wykonać je perfekcyjnie, musisz być precyzyjna i mieć pewną rękę. Potrzebna ci będzie profesjonalna frezarka, której obsługi manicurzystki uczą się na specjalnych kursach. Wszystko dlatego, że w rękach niedoświadczonej osoby to urządzenie może wyrządzić wiele szkód. Nieumiejętnie użyte może uszkodzić płytkę, a nawet macierz paznokcia - wystarczy zbyt mocno docisnąć frez do płytki lub przytrzymać go zbyt długo w jednym miejscu. To może skutkować nawet jej trwałą deformacją. Dlatego wykonanie manicure kombinowanego rekomendowane jest u specjalistów po szkoleniach. 

Jeśli jednak masz pod ręką wszystkie potrzebne narzędzia oraz ufasz swoim umiejętnościom - możesz spróbować manicure kombinowanego w domu. Jak go wykonać krok po kroku?

1. Najpierw zmiękcz skórki specjalnym preparatem do usuwania skórek.

2. Następnie odsuń skórki patyczkiem.

3. Kolejny krok i clou całej metody to usunięcie skórek przy użyciu frezarki - najlepiej w tym celu sprawdzi się frez w kształcie stożka (do podważenia ich), a następnie kulki. Odpowiednie frezy do manicure kombinowanego to piaskowe, kamienne i diamentowe. Na początek wypróbuj piaskowe - są dość delikatne. 

4. Po opracowaniu skórek przejdź do nadania kształtu płytce. Pamiętaj, że dla zachowania dobrej kondycji paznokci ważne jest to, by ruchy pilniczkiem (najlepiej papierowym) wykonywać w jedną stronę. Zapobiegnie to rozdwajaniu się wolnego brzegu paznokcia.

5. Po przygotowaniu skórek i płytki możesz przejść do nałożenia wybranego lakieru - zwykłego lub hybrydowego albo żelu. W przypadku manicure kombinowanego sposób aplikacji lakieru ma ogromne znaczenie. Produktem trzeba "dojechać" pod skórki by wyglądało to tak, jakby wychodził spod nich. Do nałożenia produktu pod skórki najlepiej nadaje się cieniutki pędzelek do manicure kombinowanego. Robi się to następująco: najpierw malujesz paznokieć zwykłym pędzelkiem pilnując, aby nie dotknąć macierzy, a następnie "dociągasz" lakier do skórek za pomocą precyzyjnego pędzelka. Chodzi o to, żeby przestrzeń między warstwą lakieru a skórą była w całości zakryta, co daje najlepszy efekt wizualny.

Manicure kombinowany: opinie

Manicure kombinowany ma wiele zwolenniczek i nic w tym dziwnego! Choć przygotowanie płytki wymaga więcej precyzji i jest czasochłonne, to efekty są tego warte. 

Użytkowniczki forów internetowych i grup tematycznych na portalach społecznościowych chwalą tę metodę przede wszystkim za bardziej estetyczny wygląd stylizacji niż w przypadku klasycznego manicure. Manicure kombinowany sprawia również, że stylizacja dłużej wygląda na świeżą - odrost pojawia się o wiele później. Dzięki tej technice możesz zyskać nawet 3-4 dodatkowe dni ładnego wyglądu paznokci.

Zobacz też: Jak przedłużyć trwałość manicure hybrydowego? 4 sposoby

Manicure kombinowany: cena

Cena manicure kombinowanego uzależniona jest od kilku czynników. To przede wszystkim standard i lokalizacja salonu. Większość dobrych salonów mani liczy sobie za tę usługę dodatkowo od kilkunastu do 30 złotych, które trzeba doliczyć do ceny tradycyjnego manicure hybrydowego. Całość kosztuje więc ok. 120-150 złotych.

Czytaj też: 3 najczęściej popełniane błędy w manicure hybrydowym