Wszystkie lubimy hybrydy, zwłaszcza latem, gdy przez cały wakacyjny wyjazd chcemy mieć perfekcyjne paznokcie. Istnieje jednak kilka błędów, które są nagminnie powtarzane i powodują, że lakier zbyt szybko odchodzi płytki. Dowiedz się, jak ich nie popełniać.

1. Najgorsze błędy w manicure hybrydowym: zalewanie skórek

To jedno z częściej popełnianych przewinień. Malowanie lakierem hybrydowym po skórkach sprawia, że w tych miejscach hybryda nie utwardza się dostatecznie. Skutek? Lakier dużo szybciej odchodzi. Dlatego zawsze przed przystąpieniem do manicure upewnij się, że maksymalnie odsunęłaś skórki oraz małe twarde „błonki”, które zachodzą na paznokcie. Te ostatnie najlepiej po prostu zeskrobać z płytki drewnianym patyczkiem albo frezarką.

Skórki możesz najpierw zmiękczyć za pomocą odpowiedniego preparatu (np. Sally Hansen Instant Cuticle Remover) i odsunąć – po tym, jak naturalnie się obkurczą, powinny stać się mało widoczne. Jeśli są bardzo narośnięte, pozostaje wycięcie ich za pomocą cążków.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paintbox (@paintboxnails) Mar 18, 2019 o 7:35 PDT

Ważne jest też, aby malować paznokcie lakierem hybrydowym sięgając maksymalnie do linii skórek – tak, aby nie pozostawiać pustej przestrzeni. Wymaga to nieco wprawy, dlatego łatwiej ci będzie, gdy najpierw pomalujesz płytkę zostawiając niewielki odstęp od macierzy, a następnie dokładnie odsączonym z lakieru pędzelkiem ostrożnie „dociągniesz” lakier do linii skórek.

2. Najgorsze błędy w manicure hybrydowym: używanie lampy o zbyt małej mocy

W zestawach do manicure hybrydowego dla początkujących często można znaleźć lampy o mocy 6 lub 9 W – takie modele są jednak zbyt słabe i źle utwardzają lakier. Żeby dobrze utrwalić hybrydę, konieczna jest lampa o mocy przynajmniej 36 W. Dopiero takie urządzenie jest w stanie nie tylko skutecznie, ale też szybko utwardzić kolorową powłokę tak, aby przetrwała w idealnym stanie ponad 2 tygodnie.

Źle utwardzony lakier hybrydowy nie tylko jest mniej trwały, ale także może wywołać reakcję uczuleniową.

Dobrą lampę LED o wysokiej mocy znajdziesz w portfolio marki Semilac - ma aż 48 W. Z jej pomocą wykonanie hybrydy zajmie ci ok. 30 minut:

Zobacz też: Jak zdjąć hybrydę? Domowe sposoby, które nie niszczą paznokci

3. Najgorsze błędy w manicure hybrydowym: niezabezpieczanie wolnego brzegu

Wolny brzeg to po prostu brzeg paznokcia. Najczęściej zapominamy, że on też powinien być pokryty bazą, lakierem oraz topem. W przeciwnym razie pod hybrydę dostaną się drobinki zanieczyszczeń, które spowodują szybsze odpryskiwanie kolorowej powłoki. Pamiętaj też, żeby pokrywać lakierem całą płytkę, maksymalnie zbliżając się od brzegów i do macierzy (ale nie zalewając skórek).

Sprawdź też: Kiedy hybryda szkodzi paznokciom?