Podbili Europę piosenką „Zitti e Buoni” i Spotify coverem „Beggin’”, występują na najważniejszych światowych festiwalach, w tym na słynnej Coachelli, niedługo wyruszają w pierwszą trasę po Stanach Zjednoczonych – to był zdecydowanie dobry rok dla Måneskin. Patrząc na ich sukcesy, łatwo zapomnieć, że zaledwie kilka lat temu grali dla przechodniów na rzymskiej Via del Corso. W odległości krótkiego spaceru od popularnej wśród turystów ulicy rozciąga się podłużny plac, będący niegdyś największym cyrkiem starożytnego Rzymu. Dziś Circo Massimo służy mieszkańcom do uprawiania jogi i spacerów z psami, a w letnie wieczory zamienia się w mekkę fanów muzyki. To właśnie tam w ostatnią sobotę Damiano David, Victoria De Angelis, Ethan Torchio i Thomas Raggi wykonali swoje największe hity przed rodzimą publicznością.

Måneskin zagrali w Rzymie dla 70 tysięcy fanów. W tłumie bawiła się Angelina Jolie z córką Shiloh

Wśród słuchaczy nie brakowało zagranicznych gości, co akurat nikogo nie powinno dziwić – od czasu zwycięstwa na Eurowizji sława Måneskin wykroczyła daleko poza granice Półwysep Apeniński. To na ich prośbę frontman zespołu zwracał się do tłumu zarówno po włosku, jak i po angielsku. Za to niespodzianką okazała się obecność… Angeliny Jolie. Aktorka przebywa w Rzymie w związku ze swoim kolejnym projektem. Na koncert Włochów zabrała córkę Shiloh Jolie-Pitt

Organizacja koncertu wzbudziła nieco kontrowersji we włoskich mediach ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Ostatecznie władze nie ustosunkowały się pozytywnie do apeli środowiska lekarskiego i tym samym 70 tysięcy osób mogło posłuchać na żywo „I Wanna Be Your Slave” czy zupełnie nowej, niezatytułowanej jeszcze piosenki.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z wydarzenia!