Plotki o rozwodzie pary pojawiły się po raz pierwszy już dwa lala temu, gdy Kanye West chciał się przeprowadzić do Chicago, miasta z którego pochodzi i w którym się wychował. Kim wolała zostać w LA, a powodem jej decyzji była kwestia dzieci. North już wtedy zaczęła chodzić do szkoły, a jedno z największych miast w Illinois według celebrytki nie jest najlepszym miejscem do wychowywania dzieci. Kilka miesięcy później do mediów dotarła wieść, że słynna para spodziewa się czwartego dziecka, co miało jeszcze bardziej scementować ich związek. Dlaczego plotki znów powróciły?

Małżeństwo Kim Kardashian West i Kanye Westa wisi na włosku!

Kilka tygodni temu Kanye West ogłosił, że chce ubiegać się o fotel prezydenta USA, w międzyczasie zrezygnował ze swojego udziału, a potem znów powrócił do swojego pomysłu. Zaszokował swoich fanów również informacją, że z początku nie chciał być ojcem i namawiał swoją wówczas dziewczynę na aborcję. To i jeszcze kilka komentarzy sprawiły, że "sytuacja między nimi znacznie się zepsuła i stało się to dość nagle" - twierdził magazyn People. Podobno Kim Kardashian West była zszokowana komentarzami Kanye o sobie i ich najstarszej córce North. To wtedy pojawiły się pogłoski o zdrowiu psychicznym Westa. 

"Kanye nie jest w dobrym miejscu i nie słucha, gdy ktoś próbuje namówić go do uzyskania stosownej pomocy. Kim jest zdenerwowana na Kanye za jego wypowiedzi, szczególnie te o możliwości aborcji i te o nie urodzeniu North. Wie, że to coś, co North zobaczy, gdy będzie starsza, i to będzie dla niej bolesne" - podało źródło Entertainment Tonight.

Kanye West zaczął również publikować na Twitterze fragmenty prywatnych rozmów. Raper przyznał nawet, że od pewnego czasu myśli o rozwodzie, już od momentu kiedy KIm Kardashian West spotkała się z Meek Millem w 2018 roku, żeby porozmawiać o reformie prawa dotyczącego więziennictwa. 

"W ciągu ostatnich dni, jak i tygodni, między nimi było tyle komunikatów, które pozwoliłyby poczuć obu stronom, że ich małżeństwo się skończyło" - napisał magazyn People. "Z początku próbowali znaleźć najlepszą sytuację przyjaznego współrodzicielstwa, ale teraz Kanye, poszedł inną drogą. Zarówno jeśli chodzi o ogłoszenie swojej prezydentury, jak i to w jaki sposób chce pokazywać siebie oraz komunikować"

Sprawę postanowiła skomentować sama Kim Kardashian West na instagramowym stories. 

"Jak wielu z was wie, Kanye ma chorobę dwubiegunową. Każdy, kto to ma lub ma w życiu kogoś bliskiego, wie, jak niezwykle skomplikowane i bolesne jest zrozumienie (tej choroby, przyp. red.). Nigdy nie mówiłam publicznie o tym, jak to wpłynęło na naszą rodzinę, ponieważ bardzo chronię nasze dzieci i prawo Kanye do prywatności, jeśli chodzi o jego zdrowie. Ale dziś czuję, że powinnam to skomentować ze względu na błędne przekonania na temat zdrowia psychicznego. 

Ci, którzy rozumieją chorobę psychiczną lub nawet kompulsywne zachowanie, wiedzą, że rodzina jest w takich momentach bezsilna, chyba że członek rodziny jest niepełnoletni. Ludzie, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak to wygląda mogą osądzać i nie rozumieć, że dana osoba sama musi zaangażować się w proces uzyskania pomocy, bez względu na to, jak bardzo rodzina i przyjaciele starają się to zrobić.

Rozumiem, że Kanye podlega krytyce, ponieważ jest osobą publiczną, a jego działania czasami mogą wywoływać silne opinie i emocje. Jest błyskotliwą, ale skomplikowaną osobą, która oprócz presji bycia artystą i czarnym mężczyzną, doświadczyła bolesną stratę matki i musi radzić sobie z presją i izolacją, którą potęguje jego chorobę dwubiegunową. Ci, którzy są blisko z Kanye, znają jego serce i czasami rozumieją jego słowa, choć nie zgadzają się z jego intencjami.

Życie z chorobą dwubiegunową nie zmniejsza ani nie unieważnia jego marzeń i twórczych pomysłów, bez względu na to, jak duże lub nieosiągalne mogą się one dla niektórych wydawać. To część jego geniuszu i jak wszyscy byliśmy świadkami, wiele z jego wielkich marzeń się spełniło" (...) Uprzejmie proszę, aby media i opinia publiczna okazały nam współczucie i empatię, które są potrzebne, abyśmy mogli przez to przejść. Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili troskę o dobre samopoczucie Kanye i za zrozumienie. Z miłością i wdzięcznością Kim Kardashian West ”.