Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i dotyczy to także produkcji sygnowanych przez Netflix. Nie od dziś wiadomo, że platforma kończy projekt o nazwie "Lucyfer", ale zanim pożegnamy się z naszym ulubionym diabłem na serwis trafi jeszcze 6. seria. Na kiedy zaplanowano premierę i co wiemy o nowych odcinkach?

"Lucyfer 6": Netflix podał datę premiery ostatniego sezonu! Kiedy nowe odcinki będą dostępne na Netflix? Szybciej niż myślisz...

Datę potwierdzono na panelu Comic Con w ten weekend, a w internecie już można zobaczyć specjalny filmik, zmontowany właśnie pod 6. sezon "Lucyfera". "To jest to, ostatni sezon Lucyfera. Tym razem naprawdę. Sam diabeł stał się Bogiem… prawie. Dlaczego wciąż się waha? A kiedy świat zaczyna się rozpadać bez Boga, co [Lucyfer] zrobi w odpowiedzi? Dołącz do nas, gorzko-słodko żegnając Lucyfera, Chloe, Amenadiel, Maze, Lindy, Elli i Dana. Weź ze sobą chusteczki" - tak brzmi oficjalny opis kolejnej serii. 

To kiedy możemy spodziewać się kontynuacji serialu "Lucyfer", a tak naprawdę pożegnania z widzami? Netflix podał, że premiera odbędzie się już za kilka tygodni, bo już 10 września!

Lucyfer 6 na Netflix: wideo zapowiadające nową serię

"Lucyfer" na Netflix. Co jeszcze wiadomo o 6 sezonie?

Oczywiście producenci nie chcą jeszcze wszystkiego ujawniać, ale w internecie już są pewne informacje. Co ciekawe, podobno 6. sezon miał w ogóle nie powstać, a decyzja o realizacji kolejnej serii została zatwierdzona przez Ildy Modrovich i Joe Hendersona  w lutym 2020 roku. Co jeszcze? Podobno czeka nas 10 odcinków kończących tę niezwykłą historię z udziałem słynnego diabła. Jeden z nich wyreżyseruje DB Woodside (serialowy Amenadiel), a pierwszy "epizod" zatytułowano "Nothing Ever Changes Around Here".

"To historia, którą zawsze chcieliśmy opowiedzieć, po prostu teraz napisaliśmy ją znacznie szerzej i teraz jest dla mnie o wiele bardziej interesująca. Aż łamie mi się serce na myśl, że pierwotnie tego nie zamierzaliśmy [...] Kiedy zapytano nas, czy możemy zrobić jeszcze jeden sezon, powiedzieliśmy: 'Tak, ale to nasza ostatnia historia'" - przyznał Henderson w jednym z wywiadów.

Lucyfer: o czym jest serial wykupiony przez Netflix?

Po wyprodukowaniu trzech sezonów, Netflix wykupił prawa do tej produkcji, a Lucyfer Morningstar stał się ulubieńcem użytkowników platformy. Co ciekawe, 5. sezon został podzielony na dwie części. Dlaczego ten tytuł tak bardzo intryguje użytkowników platformy?

Lucyfer Morningstar to Władca Piekieł, którego nudzi dotychczasowe życie i karanie grzeszników. Postanawia porzucić swoją funkcję i przenieść się do grzesznego Los Angeles, gdzie zostaje właścicielem popularnego klubu nocnego. Gdy dochodzi do zabójstwa wschodzącej gwiazdy muzyki pop, postanawia użyć swoich nadprzyrodzonych mocy, aby pomóc schwytać mordercę pewnej atrakcyjnej policjantce. Tak diabeł rozpoczyna pracę w policji. Lucyfer tym samym stara się karać ludzi za zbrodnie.

W roli głównej wystąpił Tom Ellis. W serialu zagrali także Lauren German, Lesley-Ann Brandt, Aimee Garcia, Scarlett Estevez, Rachael Harris oraz D.B. Woodside.