Prace nad filmem Polly Pocket trwają już od 2021 roku, a w rolę tytułowej bohaterki wcieli się aktorka Lily Collins (znana z "Emily w Paryżu") oraz wszechstronnie utalentowana twórczyni serialu "Dziewczyny", Lena Dunham, która podjęła się napisania scenariusza i wyreżyserowania filmu.

Dla tych, którzy nie znają Polly Pocket, to mała plastikowa laleczka z bogatą historią sięgającą 1989 roku. Początkowo zaprojektowana przez Chrisa Wiggsa dla jego córki, stała się nieodłączną towarzyszką dzieci na całym świecie. Oryginalne lalki Polly Pocket miały około cala wysokości i można je było złożyć w plastikowym etui, które służyło jako przenośny domek dla lalek. 

Fabuła filmu Polly Pocket obraca się wokół wzruszającej przyjaźni między małą dziewczynką a miniaturową kobietą, łącząc w sobie elementy magii, przygody i samopoznania. Z Dunham na czele, widzowie mogą spodziewać się pomysłowej eksploracji tego, co dzieje się, gdy mała osoba napotyka wielki świat. Postać Polly grana przez Collins pozostanie wierna oryginalnemu rozmiarowi postaci z lat 90., budząc nostalgię fanów, którzy pamiętają jej miniaturowe przygody.

Mattel/Getty

Dunham podzieliła się swoją wizją filmu, mówiąc: "Polly Pocket zapewniła mi niezliczone godziny dziecięcego eskapizmu (...) Poetycko jest teraz zajmować się tymi samymi ideami jako reżyserka współpracująca z genialną Lily Collins (...) młode kobiety potrzebują inteligentnych, zabawnych filmów, które przemawiają do nich bez protekcjonalności".

Wybór Lily Collins do roli Polly Pocket zachwycił fanów, a sama Collins nie mogła być szczęśliwsza, co oznajmiła na Instagramie: "Jako dziecko, które miało obsesję na punkcie Polly Pocket, to prawdziwe spełnienie marzeń i nie mogę się doczekać, aby przenieść te maleńkie zabawki na wielki ekran". Oprócz głównej roli, Collins będzie również pełnić funkcję producenta wykonawczego filmu.

Perypetie Polly Pocket na srebrnym ekranie to tylko jeden z 45 filmów Mattel zaplanowanych na przyszłość. Ten imponujący repertuar obejmie "surrealistyczne" podejście do ukochanego fioletowego dinozaura, Barneya, powołanego do życia przez aktora Daniela Kaluuyę, a także filmy oparte na grach Uno, Major Matt Mason, Magic 8 ball i Hot Wheels.

Chociaż fani z niecierpliwością wyczekują na premierę przygód Polly Pocket, trwające strajki WGA i SAG-AFTRA spowodowały opóźnienia w harmonogramie produkcji. W chwili obecnej zdjęcia do filmu jeszcze się nie rozpoczęły, a oficjalna data premiery pozostaje niepewna. Biorąc pod uwagę talent i entuzjazm twórców projektu, można śmiało powiedzieć, że warto będzie poczekać.