Liam Payne i Cheryl Cole nie są już razem! Po miesiącach plotkowania gwiazdy postanowiły wydać w tej sprawie specjalne oświadczenie. Informację opublikowano na Twitterze 24-latka i starszej od niego o 11 lat wokalistki 1 lipca. Jeszcze pod koniec lutego, Cheryl Cole dementowała newsy o rozstaniu. "Przestańcie. Nikogo nie obchodzą kłótnie związkowe. Zajmijcie się czymś produktywnym", napisała piosenkarka na swoim profilu jeszcze kilka tygodni temu. Ostatni raz byli widziani razem na gali Brit Awards 2018 (21.02.2018). Co więcej, Payne nie złożył swojej dziewczynie życzeń, gdy ta 30 czerwca obchodziła urodziny wspólnie ze znajomymi. Niektóre źródła twierdzą, że Cheryl denerwowała postawa Liama, który chętnie w wywiadach opowiadał o swoim życiu prywatnym. Poza tym, Payne przez ostatni rok był zajęty promowaniem swoich solowych singli.

"Z przykrością ogłaszamy, że postanowiliśmy się rozstać. To była dla nas trudna decyzja. Nadal mamy dla siebie wiele miłości będąc rodziną. Bear jest całym naszym światem i prosimy, aby uszanować jego prywatność", możemy przeczytać na Twitterze Cheryl Cole.

Liam Payne i Cheryl Cole poznali się na planie programu "X Factor". Brytyjka była wówczas jurorką w show, a Liam (miał wtedy zaledwie 15 lat!) był jednym z uczestników starających się o kontrakt z wytwórnią fonograficzną. Jednak para zaczęła się spotykać dopiero w 2016 roku, gdy Cole zdecydowała się na separację z drugim mężem. Rok później doczekali się syna o imieniu Bear Grey. Cheryl była wcześniej żoną piłkarza Ashleya Cole'a oraz francuskiego restauratora Jean-Bernarda Fernandez-Versiniego.