#latte w papierowym kubku

Kiedyś najbardziej znana amerykańska kawiarnia zawdzięczała swoją reklamę serialowi „Seks w wielkim mieście”. Dziś już nie trzeba mieszkać na Manhattanie, żeby reklamować (nawet nieświadomie) latte w papierowym kubku. Wystarczy pójść do najbliższej kawiarni, zamówić kawę i przed wypiciem.. zrobić jej zdjęcie! Jeszcze tylko, wybrać odpowiedni filtr, oznaczyć hashtagiem i wrzucić na Instagrama. Tym bardziej, jeśli nasz barista się postarał i w piance wyrzeźbił/namalował urocze serce, albo palmowy liść. To właśnie latte art - sztuka tworzenia obrazów na powierzchni latte.

Latte art - smakuje i wygląda

Powiedzenie, że nic tak nie stawia na nogi jak filiżanka mocnej kawy zamieniło się dziś na „Nic tak dobrze nie wygląda na zdjęciu jak filiżanka (kubek?!) kawy”. To ostatnio dewiza większości blogerek, celebrytów i modelek, które dosłownie „bombardują” nas zdjęciami kaw w najróżniejszej postaci. Nic dziwnego: #coffee, #latte i #latteart dają w serwisach społecznościowych wielokrotnie większą liczbę polubień i udostępnień. Słowem - są superpromocją naszego profilu.

Dzięki najpopularniejszym kontom na Instagramie możemy zobaczyć, czy gwiazdy wolą latte na soi, czy może tak jak większość blogerek - klasyczne cappucino i latte ze znanej sieciówki. Na profilach blogerek kulinarnych możemy przeczytać jak dobrze zaparzyć kawę, lub czego do niej dolać, by stała się słodka i... "wzmocniona"! 

#latteart, #latte, #coffee 

Na Instagramie jest już ponad półtora miliona fotografii oznaczonych hashtagiem #latte, a #coffee widnieje pod 20 milionami obrazków! Niektórzy przyznają się do swojego „instagramowego uzależnienia” od kofeiny (#coffeeaddict – ponad 300 tysięcy) albo sugerują swoim followersom, że to już najwyższy czas na kawę (równie popularny #coffeetime).

Na zdjęciach oznaczonych tymi hashtagami możemy podziwiać bogactwo karmelu, „piankowe ilustracje” najzdolniejszych baristów, kubki z wypisanymi imionami czyli #latteart. Zobaczcie, jakie udało nam się wyłowić w naszej galerii. 

Zobacz jaka kawę piją gwiazdy! Na deser obejrzyj naszą kawową galerię >>

Teskt Agata Wojtczak