Lady Gaga nie tylko odnosi sukcesy w muzyce, ale i w filmie. Przypomnijmy, w 2019 roku za "Narodziny gwiazdy" otrzymała nominacje do Oscara i Złotych Globów dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Trzy lata później gwiazda wystąpiła w głośnej produkcji "Dom Gucci" w reżyserii Ridleya Scotta. Za tę kreację Gaga została doceniona przez krytyków, jak i widzów. Dowód? Kolejna nominacja do Złotych Globów, a także do nagrody BAFTA i Critics' Choice. Co ciekawe, obie gale zorganizowano w tym samym terminie, a celebrytce udało się pojawić na jednej i drugiej. Jak to zrobiła?

Lady Gaga na BAFTA 2022

Lady Gaga na BAFTA 2022

Brytyjskie Oscary, czyli nagrody BAFTA wręczono w londyńskiej sali koncertowej Royal Albert Hall. Na ten wieczór Lady Gaga wybrała specjalnie zaprojektowaną na tę okazję suknię z metką Ralph Lauren Collection. Ręczne wykonanie kreacji zajęło twórcom aż 150 godzin i użyto do niej aż 50 metrów jedwabnej tafty i aksamitu. Biżuteria to dzieło Tiffany & Co.

Warto przyjrzeć się butom wokalistki, które zaskakują swoją platformą. Jak Amerykance udało się przejść bez problemu po czerwonym dywanie? Na pewno było to trudne, chociaż Gaga ma już spore doświadczenie w chodzeniu w takich butach.

Lady Gaga na Critics' Choice Awards 2022 w Londynie

Lady Gaga na Critics' Choice Awards 2022 w Londynie

Jak już wspomnieliśmy, tego samego wieczoru wręczono również statuetki Critics' Choice Awards 2022. Tę galę zorganizowano w Los Angeles, ale w londyńskim Savoy Hotel odbył się wieczór dla gwiazd, które nie mogły zjawić się w Kalifornii. To właśnie tam pojawiła się 35-letnia Lady Gaga. I to w zupełnie innej stylizacji. Złota suknia z czarną koronką (i głębokim dekoltem) pochodzi od domu mody Gucci. Biżuteria to znów wybór marki Tiffany & Co.

Który look był lepszy? 

Lady Gaga płacze podczas przemowy Halle Berry

Amerykańskie media zwróciły jeszcze uwagę na jeden kontekst. Podczas przemowy Halle Berry uchwycono jak Lady Gaga płacze. 55-letnią aktorkę uhonorowano statuetką SeeHer, a Berry wezwała filmowców do tworzenia jeszcze więcej filmów o kobietach. 

„[Opowiadanie historii] podnosi naszą świadomość i pomaga nam myśleć o innych" – powiedziała Berry. "Zdałam sobie sprawę, że naprawdę musimy pokazywać rzeczywistość — bez względu na to, jak bardzo jest to nieprzyjemna — abyśmy mogli przestać osądzać i wskazywać palcami, tylko znaleźć współczucie i empatię dla innych (...) Jestem w tym biznesie od 30 lat i myślałam, że jeśli będę grać 'białego mężczyznę' to wygram. Ale wiecie dlaczego to nie wyszło? Ponieważ, jeśli nie zauważyliście, nie jestem biała (...) Jestem wdzięczna, że tu stoję i żyję w momencie, w którym kobiety mają głos i opowiadają własne historie."

"Wykorzystamy naszą inteligencję emocjonalną i opowiemy historie, które nie pasują do z góry przyjętych wyobrażeń. Nie, będziemy opowiadać historie, które pokażą nas z różnych stron, także sprzeczności. Jesteśmy pewne siebie i boimy się. Jesteśmy wrażliwe i silne... Jesteśmy tym wszystkim, w tym samym momencie.  (...) Nie zawsze będziemy ładne i nigdy nie będziemy doskonałe, ale to kim jesteśmy jest zawsze uczciwe i prawdziwe - bez względu na to, jak jest to niewygodne dla innych. Historie, o które musimy walczyć, to historie, które musi zobaczyć świat. To powiedzenie każdej małej dziewczynce, która czuje się niewidzialna czy niekochana - kochamy cię i widzimy. Zasługujesz na każdą dobrą rzecz na tym świecie"

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy