#freeBritney został użyty na samym Instagramie blisko 300 tysięcy razy. Fani piosenkarki nieustannie domagają się poszanowania jej praw i uwolnienia spod kurateli ojca, który przejął nad wokalistką pełną kontrolę. Choć prawdopodobnie to showbiznes doprowadził ją do załamania nerwowego i rozwoju dalszych zaburzeń psychicznych — najbardziej szokujące jest to, że Ci, którzy widzieli problemy, z jakimi zmaga się artystka, nie zrobili absolutnie nic. Zamiast pomocy, Britney została wciągnięta w absurdalną machinę prawniczą, z której nie jest w stanie się wydostać.

Britney Spears: kuratela ojca i sądowa batalia

W 2007 roku Britney przeszła poważne załamanie nerwowe, o którym mówił całym świat. Wokalistka straciła wówczas prawa do opieki nad synami, a sąd podjął decyzję o ubezwłasnowolnieniu gwiazdy i ustanowieniu prawnymi opiekunami: ojca, Jamiego Spearsa oraz prawnika, Andrew Wallete’a. Co w praktyce oznaczała decyzja sądu? Britney nie może podejmować decyzji w zakresie finansów, prowadzić samochodu, głosować w wyborach, urodzić dzieci czy wyjść za mąż. Ponadto, gwiazda nie może nawet, bez ograniczeń widywać się z dziećmi oraz decydować o rozwoju własnej kariery. Jej decyzje są także kontrolowane i poddawane ocenie przez opiekunów. Wreszcie — każde jej wyjście, wpis w social media czy wywiad muszą być nadzorowane.

,,Kto wrobił Britney Spears?": o czym opowie dokument?

Britney Spears nieustannie toczy walkę o odzyskanie kontroli nad własnym życiem. Od ponad dekady pozostaje ubezwłasnowolniona. Do dziś jej fani domagają się, aby w końcu mogła o sobie decydować. Tak w skrócie przedstawiany jest dokument o artystce wszechczasów. Film ma ujawnić kulisy sporu prawnego, który Britney od lat toczy z ojcem. W filmie poznamy także ruch #freeBritney, który uczestniczył w licznych protestach wspierających gwiazdę w walce o odzyskanie wolności.

,,Kto wrobił Britney Spears?": gdzie obejrzeć dokument?

Światowa premiera filmu odbyła się w lutym 2021 roku. W Polsce dokument będzie można obejrzeć już dzisiaj na canalplus.com, a 5 kwietnia, o godz. 21:30 odbędzie się premiera na CANAL+ PREMIUM.