Księżniczka Eugenia wyszła za mąż! Podobnie jak Meghan Markle i książę Harry, 28-letnia arystokratka wzięła ślub w późnogotyckiej kaplicy św. Jerzego na Zamku Windsor. Na ceremonię zaproszono aż 800 osób (o 200 więcej niż Markle i Harry) m.in. takie sławy jak Naomi Campbell, Robbie Williams, Ellie Goulding, Liv Tyler, Demi Moore, czy Cara Delevingne, która na ślubie córki księcia Andrzeja i Sary Ferguson pojawiła się w smokingu i cylindrze! Oczywiście nie zabrakło rodziny królewskiej. Do Windsoru przyjechali: królowa Elżbieta, książę Karol, książę William, księżna Kate oraz księżna Meghan i książę Harry. 

Suknia ślubna księżniczki Eugenni: kto ją zaprojektował?

Tak jak w przypadku Meghan Markle, Brytyjczycy zastanawiali się, kto stworzy kreację ślubną dla księżniczki Eugenii. Znamy już odpowiedź. To zadanie powierzono Peterowi Pilotto. Projektant współpracował przy tym zleceniu ze swoim wspólnikiem Christopherem De Vosem. I tym razem na sukni znajdziemy wyhaftowane, ważne symbole dla świeżo upieczonej mężatki, np. oset, róże, bluszcz, czy koniczynę białą. Panna młoda miała na sobie również pożyczoną od królowej tiarę "Greville Emerald Kokoshnik", którą wykonano w 1919 roku oraz szpilki Charlotte Olympia.

Wesele w Royal Lodge (oficjalnej siedzibie księcia Yorku) zorganizowano na 400 osób, podczas którego odbędzie się trzydaniowa kolacja. Jej koszt oszacowano na 100 tys. funtów! Na dodatek, na stołach nie pojawią się jakiekolwiek elementy wykonane z plastiku - arystokratka od lat wspiera działania ekologów. 

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank: historia związku, pierścionek zaręczynowy

Przypomnijmy, księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank spotykają się od siedmiu lat. Para poznała się poprzez wspólnych przyjaciół w trakcie wyjazdu na narty w Verbier (Szwajcaria). Brytyjczyk oświadczył się w Nikaragui w trakcie wspólnych wakacji. Pierścionek zaręczynowy Eugenii składa się z "różowego szafiru otoczonego aureolą diamentów" oraz dwóch diamentów. Księżniczka jest 9. osobą w kolejce do brytyjskiego tronu, dlatego nie potrzebuje zgody królowej na poślubienie swojego wybranka. Po zawarciu związku małżeńskiego nadal będzie tytułowana jako "księżniczka" (w org. jej tytuł brzmi "Her Royal Highness Princess Eugenie of York"), co więcej, będzie mogła przyjąć nazwisko męża.

Getty Images