Na ten dzień fani brytyjskiej monarchii czekali niecierpliwie. Chrzciny księcia Louisa zorganizowano w Londynie, a dokładnie w Pałacu św. Jakuba (St. James’s Palace). To jeden z najstarszych pałaców w stolicy Wielkiej Brytanii i jest niestety niedostępny dla zwiedzających miasto turystów. Znajdują się w nim biura urzędów dworskich, sale przeznaczone na przyjęcia, czy królewska kaplica, gdzie odbył się właśnie chrzest księcia Louisa. To również oficjalna rezydencja księżniczki Anny oraz księżniczki Aleksandry. Malutki książę miał na sobie tego dnia robioną ręcznie replikę królewskiej szaty uszytą przez Angelę Kelly (krawcową królowej Elżbiety II). Oryginalne ubranko (Royal Christening Robe) wykonane z koronki Honiton i satyny pochodzi z 1841 roku i należało do najstarszej córki królowej Wiktorii.

Chrzest księcia Louisa: goście. Kto pojawił się na chrzcinach?

Na królewskich chrzcinach pojawili się członkowie rodziny królewskiej oraz najbliżsi Kate Middleton i księcia Williama. Fotografom udało się uchwycić księcia Karola i księżną Kornwalii, Pippę Middleton (w sukience Alessandry Rich) z mężem, Jamesa Middletona oraz rodziców księżnej Catherine - Michaela Middletona i Carole Middleton. Oczywiście nie zabrakło Meghan Markle i księcia Harry'ego. Księżna Sussex na tę okazję wybrała oliwkową sukienkę z metką Ralph Lauren (z kolekcji Resort 2019) oraz kapelusz autorstwa Stephena Jonesa. To był zaskakujący wybór, biorąc pod uwagę, że Meghan przyzwyczaiła nas do różowych, białych (np. podczas wyjazdu do Chesire) czy żółtych kreacji. Niestety na uroczystości zabrakło prababci księcia Louisa, czyli królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Czy to ma związek ze złym stanem zdrowia brytyjskiej monarchini? BBC podaje, że ta decyzja została podjęta już "jakiś czas temu" i nie ma związku z plotkami. Księżna Kate miała na sobie białą sukienkę od marki Alexander McQueen.

Chrzest księcia Louisa: rodzice chrzestni. Znamy ich nazwiska!

Znamy również rodziców chrzestnych księcia Louisa. Niestety matką chrzestną nie została Meghan Markle, ale o tym pisaliśmy już kilka dni temu. Księżna Catherine i książę William zdecydowali, że to ich przyjaciele dostaną to wyróżnienie. Chodzi o sześć osób! Matkami chrzestnymi zostały: Lady Laura Meade (żona przyjaciela księcia Williama, który jest ojcem chrzestnym księżniczki Charlotte), Hannah Carter (przyjaciółka księżnej Cambridge) oraz Lucy Middleton (kuzynka Kate). Tytuł ojca chrzestnego otrzymali: Nicholas van Cutsem (biznesmen w branży deweloperskiej, przyjaciel Williama z czasów dziecięcych), Guy Pelly (wieloletni przyjaciel Williama, Harry'ego i Kate, właściciel klubu nocnego), Harry Aubrey-Fletcher (przyjaciel Williama z czasów szkolnych). 

Przypomnijmy, książę William i Kate Middleton mają już trójkę dzieci - pierworodny syn, książę Jerzy urodził się 22 lipca 2013 roku, a księżniczka Charlotte 2 maja 2015 roku. Mały książę Louis urodził się 23 kwietnia 2018 roku i ważył 3,8 kg. Mimo że do samego końca nie ujawniono płci dziecka, od początku było wiadomo, że księżna Kate, tak jak w trakcie poprzednich ciąż, cierpi na "niepowściągliwe wymioty ciężarnych". Trzecie dziecko, tak jak pozostali potomkowie Williama i Kate, urodziło się w londyńskim szpitalu św. Marii (w skrzydle Lindo).

Księżna Kate i Meghan Markle na chrzcinach księcia Louisa. Zobacz zdjęcia z uroczystości! >>