Sekretna wizyta Meghan Markle i Księcia Harrego

Magazyn People donosi, że była para królewska pojawiła się w Anglii i spędziła trochę czasu z królową w zamku Windsor w drodze na piąte Igrzyska Invictus w Hadze. Jest to pierwsza wspólna wizyta pary na brytyjskim dworze od momentu decyzji o rezygnacji z przywilejów i struktur królewskich Meghan Markle i Księcia Harrego w 2020 roku. 

Książę Harry w Wielkiej Brytanii

Nie jest to jednak pierwszy raz dla samego Księcia Harrego. Członek rodziny królewskiej bywał już w Wielkiej Brytanii w związku z rodzinnymi uroczystościami. Po raz pierwszy można go było oficjalnie zobaczyć w kwietniu 2021 roku na pogrzebie Księcia Filipa, dziadka Harrego i Williama. Latem tego roku towarzyszył również swojemu bratu  podczas odsłonięcia posągu ich matki, Księżnej Diany. 

Getty Images

Królewska Para i Invictus Games 

Powodem odwiedzin pary na brytyjskim dworze są Invictus Games w Hadze. To zawody sportowe dedykowane żołnierzom i weteranom wojennym rannym w misjach w kraju i poza jego granicami. Mają one ogromną wagę szczególnie dla Harrego, który sam służył w wojsku. Nie bez znaczenia pozostają jednak także dla Meghan. W końcu to właśnie podczas tych rozgrywek w 2017 roku para zaliczyła swoje pierwsze wspólne publiczne wyjście. 

___________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.