Krótkie fryzury blond dodają animuszu. I chyba dlatego je tak lubimy, nawet jeśli nie mamy odwagi na tak radykalne cięcie. Blond czupryny noszą rockmanki, niepokorne blogerki i te najbardziej oryginalne modelki podczas światowych pokazu. Jeśli odważyłaś się na platynową wersję pixie z wystrzępioną grzywką nawet w zwykłym t-shircie będziesz wyglądać jak buntowniczka z Seattle. Ale wyobraź sobie jak do takiej fryzury wyglądałoby coś eleganckiego - na przykład biały garnitur. Naszym zdaniem elektryzująco.

Krótkie blond fryzury nosiły ikony lat 60., chociaż cięcie "na Twiggy" jest w tym sezonie passé - jeśli wzorujemy się na gwiazdach retro, idziemy bardziej w kierunku Mii Farrow czy Debbie Harry. Najpopularniejsze są jednak nowoczesne wersje krótkich blond cięć - te, które lansuje Agyness Deyn, damskie wersje Billy'ego Idola albo inspiracje tym, co na głowie wyczynia Grimes (gdy z różu wraca tymczasowo do blondu). 

Krótkie fryzury blond - inspiracje

Łagodniejsze wersje krótkich fryzur blond to wycieniowane loby, pofalowane lub gładkie pazie. W tej wersji kolorystycznej bardzo dokładnie widać rzeźbę fryzury, więc cięcie teoretycznie powinno być perfekcyjne. Tymczasem w 2017 ugładzony porządek mamy za nic - włosy gnieciemy na piankę, kręcimy fragmentami, a pasma i grzywki są asymetryczne lub odcinane jak od linijki ale na różnych wysokościach.

Zobaczcie modne krótkie fryzury w wersji blond w naszej galerii >>