O tym, że powstanie "Król" wiedzieliśmy od dawna. O adaptacji powieści "Król" Szczepana Twardocha, mówiło się od dawna. W styczniu ubiegłego roku CANAL + ujawnił, że będzie to serial, a wyreżyseruje go Jan P. Matuszyński. Dziś już możemy zobaczyć pierwsze teaser tej produkcji;

"Król" to nowy serial Canal+ na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Jest już teaser produkcji w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego

Serial "Król" będzie się składał z 8. odcinków, a tytuł zadebiutuje jeszcze w tym roku. Dokładnej daty nadal nie znamy, ale CANAL + podał, że chodzi o tegoroczną  jesień. Tytuł będzie dostępny na CANAL+ PREMIUM oraz w nowej usłudze CANAL+ „Telewizja przez internet”.

Przypomnijmy, powieść Szczepana Twardocha miała premierę w 2016 roku i została przeniesiona na deski teatru przez Monikę Strzępkę i Pawła Demirskiego.

"Król" na Canal+. O czym jest serial? Obsada

"Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta." - możemy przeczytać w oficjalnym opisie serialu.

Główną rolę zagrał Michał Żurawski, a na ekranie pojawią się m.in. Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Ferency, Aleksandra Konieczna, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Bartłomiej Topa oraz Piotr Żurawski.

"Król" na Canal+. Teaser serialu opartego na powieści Szczepana Twardocha