Kourtney Kardashian nie przestaje eksperymentować ze swoim stylem. Odkąd zaczęła spotykać się z Travisem Barkerem, stała się zdecydowanie odważniejsza w swoich wyborach – nie tylko modowych. Najnowszy manicure Kardashianki, który pokazała wczoraj na swoim Instagramie, to idealna opcja na przełom lata i jesieni. Cechuje go lekkość typowa dla klasycznej wersji, ale urozmaicona bardziej drapieżnym, czarnym detalem. My już zrobiłyśmy screeny, by pokazać go swojej manicurzystce (choć wprawiona dłoń poradzi z nim sobie nawet w domu).

Czarny french – jak go zrobić?

Za nowymi paznokciami Kourtney stoi Kim Truong (@kimkimnails), którą lepiej od razu zafollowujcie. To słynna w Los Angeles manicurzystka, która codziennie dostarcza swoim obserwatorom pakiet najświeższych inspiracji z czerwonego dywanu oraz zza kulis sesji zdjęciowych do słynnych magazynów. Kim stylizuje paznokcie m.in. Zendayi, Anyi Taylor Joy, Dua Lipy, Miley Cyrus, a także całego klanu sióstr Jenner-Kardashian. W przypadku Kourtney postanowiła sięgnąć po klasykę w nowej odsłonie.

To ostrzejsza wariacja na temat klasycznego french manicure” – powiedziała. „Jeśli chcecie uzyskać ten sam efekt, poproście swojego manicurzystę o subtelny półksiężyc u podstawy płytki oraz sięgającą głęboko końcówkę w stylu frencha – obie w czarnym kolorze”. Kim zwraca przy tym uwagę, że ten wzór wygląda najlepiej na paznokciach spiłowanych w kształt migdała. Wówczas można uzyskać bardziej dramatyczny, zmysłowy efekt, który czyni ten mani tak oryginalnym.

Instagram @kourtneykardash

7 najmodniejszych kształtów paznokci - jak je uzyskać? >>>

Do wykonania czarnego frencha będziecie potrzebować dwóch kolorów lakieru – jednego nude, drugiego w czerni. Przyda się też cieniutki pędzelek do zdobień, który pomoże w precyzyjnym namalowaniu łuków.

Przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru pamiętajcie o dobrej bazie, która zabezpieczy płytkę oraz zwiększy trwałość mani – spróbujcie wegańskiej bazy Neonail, której skład to aż 72% substancji pochodzenia naturalnego (duża rzadkość w przypadku lakierów). W serii wegańskiej Plant-based Wonder znalazły się też piękne, kolorowe odcienie: od pudrowych różów po kobiecy koral, subtelną zieleń, zgaszone fuksje czy głębokie indygo.

Oprócz tego warto położyć oczywiście top coat, aby odpowiednio zabezpieczyć mani i nadać mu lśniące, żelowe wykończenie.