Komedie romantyczne to nasz ulubiony gatunek filmowy. Wzruszają, bawią, podnoszą na duchu i udowadniają, że miłość naprawdę istnieje. Kojarzą się głównie z kiczowatymi produkcjami, ale są filmy o miłości, które stały się klasykami światowego kina. "Bezsenność w Seattle", "Kiedy Harry poznał Sally", "Sabrina", "Moje wielkie greckie wesele" - te produkcje zyskały status obowiązkowych, jeśli chodzi o tematykę filmów romantycznych. Jednak z roku na rok powstaje coraz więcej komedii romantycznych - zapewne powodem jest ich popularność wśród widzów.  Tym razem wzięliśmy pod uwagę komedie romantyczne dla singli. Część z nich opowiada zabawne historie licealistów i pierwszych miłości ("Do wszystkich chłopców, których kochałam", "Zakochana złośnica"), inne wzruszają do łez ("Czas na miłość"), albo pokazują dowcipne czy nietuzinkowe historie o zakochanych ("Kobiety pragną bardziej", "Miłość i inne używki", "Dziennik Bridget Jones"). Czy widzieliście już wybrane przez nas komedie romantyczne dla singli

Filmy na Walentynki >>

Komedie romantyczne dla singli: "Do wszystkich chłopców, których kochałam" (2018)

Na punkcie tego filmu nie tylko oszalały amerykańskie nastolatki, ale również fanki komedii romantycznych po 30-tce. "Do wszystkich chłopców, których kochałam" oparte jest na bestsellerowej powieści Han Jenny o tym samym tytule.

Sekretne listy miłosne Lary Jean przypadkiem trafiają do pięciu chłopaków, którzy jej się podobają. To koniec bycia szarą myszką, na którą nikt w szkole nie zwraca uwagi.

Jeśli spodoba wam się ta historia, to na Netflix czekają na was jeszcze dwie części!

W rolach głównych: Lana Condor, Noah Centineo, Israel Broussard, Janel Parrish, Emilija Baranac, John Corbett

Reżyseria: Susan Johnson

Najlepsze filmy o miłości i komedie romantyczne z lat 80. Słynne tytuły, które uwielbiamy do dziś i chętnie oglądamy >>

Zobacz też: polskie komedie romantyczne >>

Komedie romantyczne dla singli: "Zakochana złośnica" (1999)

Współczesna wersja "Poskromienia złośnicy" Szekspira. Akcja toczy się w prowincjonalnym mieście, wśród uczniów szkoły średniej. Rozwiedziony ojciec narzuca swym dwóm nastoletnim córkom surowe reguły. W myśl jednej z nich młodsza córka może rozglądać się za chłopakiem dopiero wtedy, gdy jej starsza siostra pozna swojego. Problem w tym, że o ile młodsza z sióstr jest pełna uroku i cieszy się popularnością wśród rówieśników, o tyle starsza uchodzi powszechnie za niepospolitą złośnicę. Dwaj uczniowie knują intrygę, by pozyskać ich względy.

W rolach głównych: Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph Gordon-Levitt, Larisa Oleynik, David Krumholtz, Gabrielle Union, Susan May Pratt, Andrew Keegan

Reżyseria: Gil Junger

Komedie romantyczne dla singli: "Czas na miłość" (2013)

Po kolejnym nudnym przyjęciu noworocznym ojciec Tima opowiada rodzinną historię, że mężczyźni potrafią przemieszczać się w czasie. Tim może zmienić co się stanie lub co się już stało do tej pory w jego życiu. Postanawia uczynić świat lepszym, znajdując sobie dziewczynę. Niestety, nie jest to takie proste. Tim podróżując z Kornwalii do Londynu poznaje śliczną Mary. Zakochują się w sobie, ale w związku z przemieszaniem się w czasie okazuje się, że wcale jej nie poznał. Przy kolejnej podróży w czasie znowu ją poznaje i znowu się zakochują, sytuacja powtarza się wielokrotnie aby w końcu zdobyć serce dziewczyny. Tim wykorzystuje swoją zdolność do zorganizowania romantycznych oświadczyn, ratuje swój ślub od fatalnych przemów. Jego dar pomaga przyjacielowi dotrzeć na czas do szpitala, gdy rodzi się córka. Odkrywa, że ten dar pomaga, ale może być też niebezpieczny. 

W rolach głównych: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy

Reżyseria: Richard Curtis

Zobacz też: Fajne komedie romantyczne >>

Komedie romantyczne dla singli: "Zanim się rozstaniemy" (2014)

Gdy ostatni pociąg z Nowego Jorku do Bostonu ucieka Brooke sprzed nosa, kobieta jest zrozpaczona. Na dodatek pada ofiarą kieszonkowców, którzy korzystając z dworcowego tłoku, kradną jej portfel. Z pomocą skazanej na długą, samotną noc w Nowym Jorku kobiecie przychodzi niespodziewanie Nick - muzyk zarabiający na życie grą na trąbce na dworcowym peronie. Czas, który spędzą razem czekając na poranny pociąg, całkowicie odmieni ich życie.

W rolach głównych: Chris Evans, Alice Eve, Emma Fitzpatrick, 

Reżyseria: Chris Evans

Komedie romantyczne dla singli: "Bezsenność w Seatlle" (1993)

Sam jest młodym wdowcem, który szuka nowej partnerki życiowej. Pomaga mu w tym synek Jonah, który pewnego dnia dzwoni do radia, opowiada historię swojego ojca i informuje słuchaczy, że chciałby mieć nową mamę. W odpowiedzi setki kobiet zaczyna wysyłać do Sama listy. Wśród nich jest Annie, zaręczona dziewczyna, która jednak postanawia poznać Sama bliżej...

W rolach głównych: Tom Hanks, Meg Ryan, Bill Pullman, Ross Malinger, Rosie O'Donnell

Reżyseria: Nora Ephron

Komedie romantyczne dla singli: "Moje wielkie greckie wesele" (2002)

Grecka rodzina Portokalos mieszka w USA. Wszyscy jej członkowie martwią się o Toulę (Nia Vardalos), która w wieku 30 lat wciąż pozostaje niezamężna. Pewnego dnia w biurze podróży swojej ciotki dziewczyna spotyka przystojnego Iana Millera (John Corbett) i zakochuje się w nim z wzajemnością. Wkrótce też Ian prosi ją o rękę. Zanim jednak para stanie na ślubnym kobiercu narzeczony Touli musi zostać zaakceptowany przez jej liczną i zwariowaną rodzinę. Niestety, Ian ma jedną poważną wadę - nie jest Grekiem.

W rolach głównych: Nia Vardalos, John Corbett, Lainie Kazan, Michael Constantine

Reżyseria: Joel Zwick

Komedie romantyczne dla singli: "Cudowne tu i teraz" (2013)

Sutter Kelly, popularny uczeń ostatniej klasy liceum, nie ma żadnych planów na przyszłość. Jest w pełni usatysfakcjonowany życiem jakie wiedzie, lubi swoją pracę w sklepie odzieżowym dla mężczyzn, nie stroni od alkoholu i imprez. Wszystko się zmienia, gdy przypadkowo poznaje Aimee Finecky, nietypową miłą dziewczynę.

W rolach głównych: Miles Teller, Shailene Woodley, Brie Larson, Jennifer Jason Leigh, Mary Elizabeth Winstead, Kyle Chandler

Reżyseria: James Ponsoldt

Komedie romantyczne dla singli: "Sabrina" (1995)

Sabrina jest córką szofera państwa Larrabee. Nieszczęśliwie kocha się w jednym z braci. Dzięki protekcji pani Larrabee Sabrina wyjeżdza do Paryża. Jej powrót po dwóch latach wywoła ogromne zamieszanie.

W rolach głównych: Julia Ormond, Harrison Ford, Greg Kinnear, 

Reżyseria: Sydney Pollack

Komedie romantyczne dla singli: "Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen" (2007)

Współczesna Kalifornia być może leży tysiące kilometrów od Anglii, być może jest też oddalona w czasie od epoki opisywanej w książkach Jane Austen, ale niektóre rzeczy nigdy się nie zmieniają. Ludzie stale są pochłonięci kwestami związanymi z małżeństwem, przyjaźnią, romantycznymi perypetiami, normami i pozycją społeczną, podobnie jak miało to miejsce na przełomie opisywanego przez brytyjską pisarkę XVIII i XIX wieku. Film "Rozważni i romantyczni: klub miłosników Jane Austen" opowiada o życiu grupy przyjaciół, przez właśnie pryzmat literackiej bohaterki. Sześcioro członków klubu czytelniczego, sześć książek Jane Austen, sześć splecionych ze sobą wątków rozgrywających się w ciągu sześciu miesięcy, a to wszystko w scenerii żyjącego w szalonym tempie miasta Sacramento. I o ile rozgrywające się współcześnie historie nigdy nie są dokładnym odzwierciedleniem wątków Austen, to jednak nasi bohaterowie mogą odnaleźć echa swoich problemów i perypetii właśnie w powieściach tej autorki, powieściach pełnych uniwersalnych celnych obserwacji i prawd o ludzkim życiu. Film zrealizowany na podstawie znanej książki "Klub miłośników Jane Austen".

W rolach głównych: Kathy Baker, Maria Bello, Hugh Dancy, Maggie Grace, Emily Blunt, 

Reżyseria: Robin Swicord

Zobacz też: Fajne filmy na wieczór >>

Komedie romantyczne dla singli: "Jak stracić chłopaka w 10 dni" (2003 rok)

Andie pisze artykuł i w ciągu 10 dni ma sprawić, aby nowo poznany facet ją rzucił. Co więcej, musi opisać rzeczy, którymi kobiety doprowadzają mężczyzn do szału. Wybór pada na Bena. Jednak Andie nie wie, że założył się z szefem, że potrafi w ciągu kilku dni rozkochać w sobie każdą kobietę.

W rolach głównych: Kate Hudson, Matthew McConaughey

Reżyseria: Donald Petrie

Komedie romantyczne dla singli: "Barefoot" (2014)

Będący czarną owcą zamożnej rodziny syn, spotyka młodą dziewczynę z problemami psychicznymi, Daisy Kensington. Dotychczasowe życie kobiety przebiegało w zupełnej izolacji przed światem zewnętrznym. Mężczyzna postanawia ją jednak zabrać na ślub swojego brata, aby udowodnić bliskim, że jego własne życie jest teraz ustabilizowane. Daisy podbija serca poznanej rodziny swoją szczerością i młodzieńczym urokiem, powodując jednocześnie, że mężczyzna i ona zakochują się w sobie.

W rolach głównych: Evan Rachel Wood, Scott Speedman, J.K. Simmons,

Reżyseria: Andrew Fleming

Komedie romantyczne dla singli: "Kobiety pragną bardziej (2008)"

Film opowiada o kilku bohaterach, których losy się przeplatają. Tematem przewodnim są trudności w porozumieniu i interpretowaniu zachowania bliskich. Wszyscy bezskutecznie próbują znaleźć miłość. Znudzona żona (Jennifer Connelly) rozważa, czy nie odejść od męża (Bradley Cooper), który ją zaniedbuje. Dlaczego zaniedbuje? Bo ma romans z inną kobietą, na dodatek w której zakochał się inny samotny mężczyzna. Facet ten mógłby z kolei znaleźć szczęście uboku dziewczyny (Ginnifer Goodwin), która ma na jego punkcie obsesję – gdyby tylko zwrócił na nią uwagę. Aranżuje ona niby-przypadkowe spotkania z obiektem swoich uczuć. Podczas jednego z nich poznaje przyjaciela swojego ukochanego, granego przez Justina Longa, który postanawia wychować ją tak, jak profesor Higgins w "My Fair Lady" wychowuje Elizę Doolittle. Drew Barrymore natomiast gra zagubioną w świecie nieustannych randek kobietę, która staje się ofiarą współczesnej kultury, gdzie technologia i wirtualna rzeczywistość coraz częściej zastępują kontakty międzyludzkie

W rolach głównych: Ben Affleck, Jennifer Aniston, Jennifer Connelly, Bradley Cooper, Ginnifer Goodwin, Justin Long, Drew Barrymore, Kevin Connolly, Scarlett Johansson, Kris Kristofferson

Reżyseria: Ken Kwapis

Zobacz też: Komedie romantyczne, których możecie nie znać >>

Komedie romantyczne dla singli: "Odrobina nieba" (2011)

Marley po serii przelotnych romansów poznaje wreszcie mężczyznę swoich marzeń, przystojnego doktora Juliana. Pech sprawi, że to właśnie z jego ust Marley dowie się, że jej życie zawisło na włosku... Czy uczucie okaże się silniejsze od przeszkód, stawianych przez kapryśny los?

W rolach głównych: Kate Hudson, Gael García Bernal, Kathy Bates

Reżyseria: Nicole Kassell

Komedie romantyczne dla singli: "Adam" (2009)

Młody mężczyzna cierpi na „zespół Aspergera”, czyli łagodną formę autyzmu, charakteryzującą się upośledzeniem w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Pewnego dnia Adam, który przez całe życie egzystował w ukryciu, poznaje nową sąsiadkę Beth. Wkrótce ich wzajemna więź jest wręcz dotykalna. Staje się też jasne, że niezdolność Adama do odczytywania sygnałów niewerbalnych jest poza jego kontrolą. A jednak Beth nie ucieka. Ich wzajemne zainteresowanie nieśmiało zapuszcza korzenie. 

W rolach głównych: Hugh Dancy, Rose Byrne, Peter Gallagher, Amy Irving

Reżyseria: Max Mayer

Komedie romantyczne dla singli: "Och, życie!" (2010)

Holly i Eric nie pałają do siebie sympatią, prowadząc całkowicie odmienny styl życia. Wszystko staje na głowie, gdy ich wspólni przyjaciele giną w wypadku, zostawiając im pod opieką roczną córkę. 

W rolach głównych: Katherine Heigl, Josh Duhamel, Josh Lucas, Christina Hendricks

Reżyseria: Greg Berlanti

Komedie romantyczne dla singli: "Miłość i inne używki" (2010)

Przedstawiciel firmy farmaceutycznej sprzedaje viagrę, starając się utrzymać na powierzchni rynku farmaceutycznego. Umawia się z młoda kobietą, która choruje na Parkinsona.Między nimi rodzi się uczucie

W rolach głównych: Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway, Oliver Platt, Josh Gad, Gabriel Macht, Judy Greer

Reżyseria: Edward Zwick

Komedie romantyczne dla singli: "To tylko seks" (2011)

Czy można uprawiać seks bez zobowiązań z przyjacielem? Dylan i Jamie uważają, że tak! Sprawy komplikują się, gdy jedno z bohaterów zaczyna się angażować emocjonalnie.

W rolach głównych: Mila Kunis, Justin Timberlake, Patricia Clarkson, Bryan Greenberg, Woody Harrelson, Jenna Elfman

Reżyseria: Will Gluck

Komedie romantyczne dla singli: "500 dni miłości" (2009)

Porzucony przez Summer Tom wraca myślami do 500 dni ich znajomości, by odkryć, co poszło nie tak.

W rolach głównych: Zooey Deschanel, Joseph Gordon-Levitt, Geoffrey Arend, Matthew Gray Gubler, Clark Gregg, Chloë Grace Moretz

Reżyseria: Marc Webb

Komedie romantyczne dla singli: "Dziennik Bridget Jones"

Klasyk w tym zestawieniu!

Ekranizacja powieści Helen Fielding. U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce - i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze - wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę. 

W rolach głównych: Renée Zellweger, Hugh Grant i Colin Firth

Reżyseria: Sharon Maguire

Komedie romantyczne dla singli: "Narzeczony mimo woli" (2009)

Margaret Tate jest podporą potężnego wydawnictwa w Nowym Jorku. Mimo świetnej pracy w jej życiu pojawiają się kłopoty. Jest bowiem Kanadyjką, a przez zaniedbanie procedur wizowych grozi jej deportacja z USA. Margaret obmyśla jednak plan. Wyjściem z tej sytuacji jest uzyskanie amerykańskiego obywatelstwa poprzez małżeństwo. Oświadcza swoim przełożonym, że wychodzi za mąż, za swojego asystenta Andrew Paxtona. Gdy Andrew nie chce zgodzić się na udział w tym przedsięwzięciu Margaret stawia mu ultimatum - albo zawrze z nią fikcyjny związek małżeński, albo wyląduje na ulicy.

W rolach głównych: Sandra Bullock, Ryan Reynolds, Mary Steenburgen, Craig T. Nelson, Betty White

Reżyseria: Anne Fletcher

Komedie romantyczne dla singli: "27 sukienek" (2008)

27 sukienek w szafie Jane. 27 ślubów i wesel. Bycie druhną dla 27 par. Oto życie Jane. Pewnego dnia złośliwy dziennikarz, Kevin, postanawia napisać artykuł o jej "weselnym" życiu ośmieszając to, w co wierzy Jane. Dodatkowo, w tym samym czasie, przyjeżdża jej siostra, Tess - i od razu rozkochuje w sobie szefa Jane. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że Jane kocha się w George'u

W rolach głównych: Katherine Heigl, James Marsden, Edward Burns, Malin Åkerman

Reżyseria: Anne Fletcher