Komedie romantyczne to nasz ulubiony gatunek filmowy. Wzruszają, bawią, podnoszą na duchu i udowadniają, że miłość istnieje. Kojarzą się głownie z kiczowatymi produkcjami, ale są filmy o miłości, które stały się klasykami światowego kina. "Bezsenność w Seattle", "Kiedy Harry poznał Sally", "Sabrina", "Moje wielkie greckie wesele" - te produkcje zyskały status obowiązkowych, jeśli chodzi o tematykę filmów romantycznych. Jednak z roku na rok powstaje coraz więcej komedii romantycznych, zapewne powodem jest ich popularność wśród widzów.  Tym razem wzięliśmy pod uwagę komedie romantyczne dla singli. Część z nich opowiada zabawne historie licealistów i pierwszych miłości ("Do wszystkich chłopców, których kochałam", "Zakochana złośnica"), inne wzruszają do łez ("Czas na miłość"), albo pokazują dowcipne czy nietuzinkowe historie o zakochanych ("Kobiety pragną bardziej", "Miłość i inne używki", "Dziennik Bridget Jones"). Czy widzieliście już wybrane przez nas komedie romantyczne dla singli

Zobacz też: Komedie romantyczne 2018 >>

Komedie romantyczne dla singli: "Do wszystkich chłopców, których kochałam" (2018)

Na punkcie tego filmu nie tylko oszalały amerykańskie nastolatki, ale również fanki komedii romantycznych po 30-tce. "Do wszystkich chłopców, których kochałam" oparte jest na bestsellerowej powieści Han Jenny o tym samym tytule.

Sekretne listy miłosne Lary Jean przypadkiem trafiają do pięciu chłopaków, którzy jej się podobają. To koniec bycia szarą myszką, na którą nikt w szkole nie zwraca uwagi.

W rolach głównych: Lana Condor, Noah Centineo, Israel Broussard, Janel Parrish, Emilija Baranac, John Corbett

Reżyseria: Susan Johnson

Zobacz też: polskie komedie romantyczne >>

Komedie romantyczne dla singli: "Zakochana złośnica" (1999)

Współczesna wersja "Poskromienia złośnicy" szekspira. Akcja toczy się w prowincjonalnym mieście, wśród uczniów szkoły średniej. Rozwiedziony ojciec narzuca swym dwóm nastoletnim córkom surowe reguły. W myśl jednej z nich młodsza córka może rozglądać się za chłopakiem dopiero wtedy, gdy jej starsza siostra pozna swojego. Problem w tym, że o ile młodsza z sióstr jest pełna uroku i cieszy się popularnością wśród rówieśników, o tyle starsza uchodzi powszechnie za niepospolitą złośnicę. Dwaj uczniowie knują intrygę, by pozyskać ich względy.

W rolach głównych: Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph Gordon-Levitt, Larisa Oleynik, David Krumholtz, Gabrielle Union, Susan May Pratt, Andrew Keegan

Reżyseria: Gil Junger

Komedie romantyczne dla singli: "Czas na miłość" (2013)

Po kolejnym nudnym przyjęciu noworocznym ojciec Tima opowiada rodzinną historię, że mężczyźni potrafią przemieszczać się w czasie. Tim może zmienić co się stanie lub co się już stało do tej pory w jego życiu. Postanawia uczynić świat lepszym, znajdując sobie dziewczynę. Niestety, nie jest to takie proste. Tim podróżując z Kornwalii do Londynu poznaje śliczną Mary. Zakochują się w sobie, ale w związku z przemieszaniem się w czasie okazuje się, że wcale jej nie poznał. Przy kolejnej podróży w czasie znowu ją poznaje i znowu się zakochują, sytuacja powtarza się wielokrotnie aby w końcu zdobyć serce dziewczyny. Tim wykorzystuje swoją zdolność do zorganizowania romantycznych oświadczyn, ratuje swój ślub od fatalnych przemów. Jego dar pomaga przyjacielowi dotrzeć na czas do szpitala, gdy rodzi się córka. Odkrywa, że ten dar pomaga, ale może być też niebezpieczny. 

W rolach głównych: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy

Reżyseria: Richard Curtis