Szokująca zapowiedź pokazu Balenciaga? Kim Kardashian znów jest na ustach wszystkich

Kim Kardashian - kobieta sukcesu, którą bez skrupułów, można okrzyknąć królową social mediów, zdecydowanie nie boi się kontrowersji. Na premierze pokazu Balenciaga podczas paryskiego tygodnia mody, pojawiła się owinięta w jaskrawą, żółto-czarną taśmę z monogramem domu mody. Jak się później okazało, był to także jeden z looków przedstawionych podczas samego show. 

Szokująca była nie tylko kreacja zapowiadająca pokaz Balenciagi, który odbył się w centrum wystawowym Le Bourget na północno-wschodnich obrzeżach Paryża. Wydarzenie stało się bowiem hołdem dla walczącej Ukrainy. Podczas gdy krytycy mody, modelki, projektanci, fotografowie i operatorzy skupiają swoją uwagę na modowych premierach, Ukraińcy i Ukrainki walczą przecież o własną niepodległość. Pokaz mody jak i sama kolekcja, idealnie oddawały atmosferę mroku i przerażenia, co jednoznacznie kojarzyło się z obecnie panującą sytuacją, uświadamiając  jednoczesną bliskość i dalekość zdarzeń, które mają miejsce. Zupełnie nieprzystające do Fashion Weeków jakie znamy, śnieg i silny wiatr niemalże rozrywały kreacje Balenciagi, tworząc wyjątkowo niepokojącą atmosferę, tym samym kierując myśli widza ponad 2000 kilometrów dalej. 

 

 

Muza Balenciagi, Kim Kardashian, która wielokrotnie prezentowała kontrowersyjne kreacje marki, w niezwykły sposób zapowiedziała pokaz Demny - dyrektora kreatywnego domu mody. Jej sportowy top i legginsy w całości zostały pokryte taśmą pakową marki Balenciaga, a ta została owinięta wokół niej ręcznie. Stylizacji dopełniła kultowa torebka Hourglass tejmarki (również została przykryta monogramem). Vanessa Friedman, krytyczka mody New York Timesa, siedziała w pobliżu Kardashian podczas pokazu kolekcji i ujawniła, że kreacja Kim wydawała autentyczne, "klejące" dźwięki. 

Jaskrawy strój Kim zaskoczył swoją przemysłową formą, która przecież zupełnie nie wpisuje się w standardowe wyobrażenia o świecie mody. Celowo czy też nie, Demna dokonał tu prawdziwego przewrotu w myśleniu o odzieży. Taśma owinięta wokół ciała, które dzięki wszechobecnym social mediom, znają prawie wszyscy - całkowicie je zuinifikowała. Przedmiotowo potraktowane ciało nawiązywało do okrucieństwa kilkunastu poprzedzających pokaz dni. Demna w genialny sposób przewartościował wartość ubrania, które mamy na sobie każdego dnia. Odział Kim w "cokolwiek", jakby robił to w ogromnym pośpiechu. 

Więcej o samym pokazie przeczytacie tutaj: Balenciaga wypuściła modelki w śnieżycę. Ten pokaz mody wstrząsnął Paryżem

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy